Naga MarketsBitcoin zyskiwał w kwietniu 35%. Kurs BTC rozpoczyna maj od spadkówW trakcie ostatniej sesji kwietnia notowania Bitcoina testowały poziom 9500 dolarów (najwyższy od końca lutego) i ostatecznie zamykały miesiąc z zyskiem rzędu 35% (najwyższym od maja 2019 roku). Początek nowego miesiąca przynosi jednak spadki przy ograniczonej aktywności inwestorów, a kurs BTC w poniedziałek osuwa się o 3,45%, spadając ponownie poniżej progu 9 tysięcy dolarów.

  • Notowania Bitcoina po czwartkowej próbie rozszerzenia lokalnych maksimów oddawały większą część zysku
  • Kurs BTC konsolidował w trakcie majówki, a poniedziałek przynosi silniejszą korektę, wraz z pogorszeniem nastrojów na rynkach giełdowych
  • Kolor czerwony dominuje na szerokim rynku kryptowalut, a w gronie największych altcoinów liderami spadków są EOS (-7,8%), Ethereum (-6,8%), Monero (-6,7%) oraz Bitcoin Cash i Bitcoin SV (około -6%)

Bitcoin: Sell in may vs halving. Co przyniesie maja?

Z jednej strony popularne rynkowe porzekadło głosi sell in may and go away (co często tłumaczone jest jako sprzedaj akcje i jedź na wakacje). Historycznie miesiąc ten kojarzony jest z realizacją zysków i przecenami na światowych rynkach, a początek handlu w maju zdaje się potwierdzać tę tezę. Bitcoin silnie skorelowany w ostatnim czasie z giełdami również oddaje część swojej wartości, z drugiej jednak strony inwestorzy oczekują na halving sieci w połowie maja, który zdaniem wielu ekspertów może mieć pozytywny wpływ na ceny.

Te artykuły również Cię zainteresują
Niezależnie od tego, która siła rynkowa wygra batalię o kształtowanie przyszłych cen Bitcoina, to kwiecień niewątpliwie należał do byków. Na jego przestrzeni kurs BTC umacniał się o 35%, co jest najlepszym jednomiesięcznym wynikiem od maja 2019 roku. Z perspektywy wykresu o interwale jednodniowym, Bitcoin został zatrzymany jednak przez maksima z ubiegłej środy, pod którymi konsoliduje. Cena znajduje się obecnie w zakresie, którego górne ograniczenie wyznacza 9600 dolarów (maksima z października 2019), a dolne wypada na 7900 dolarów (strefa wsparcia/oporu z ubiegłego roku).

Bitcoin po dobrym kwietniu rozpoczyna nowy miesiąc od spadków. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin po dobrym kwietniu rozpoczyna nowy miesiąc od spadków. Źródło: Tradingview.com
Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Czerwono na rynku altcoinów, kapitalizacja spada o 4%

Weekendowe osłabienie Bitcoina negatywnie odbija się również na ekosystemie altcoinów. Łączna kapitalizacja całego rynku kryptowalutowego kurczy się o 4% i spada do 245 miliardów dolarów. Liderami spadków w poniedziałkowy poranek są EOS i Ethereum tracące w ujęciu dobowym 7,8% oraz 6,8%. Silniej osuwają się również Bitcoin Cash oraz Bitcoin SV (tracące około 6%). BSV korzysta ponownie z psychologicznego wsparcia na wysokości poziomu 200 dolarów.

Coin360.com
Coin360.com

Mapa cieplna potwierdza poniedziałkowy sentyment inwestorów wyraźnie pokazując powszechność spadków na początku nowego tygodnia oraz miesiąca.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPMPG Polskie Media miało 11,23 mln zł straty netto w 2019 r.
Następny artykułTauron miał szacunkowo 161 mln zł zysku netto, 957 mln zł EBITDA w I kw. 2020 r.
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here