Naga MarketsNotowania najstarszej z kryptowalut mają za sobą kolejny weekend wyraźnej zmienności. Bitcoin w tym czasie umacniał się o 1000 dolarów, testując poziomy powyżej 11,2 tys. dolarów amerykańskich, pogłębiając tegoroczne maksima. Poniedziałkowa sesja przynosi korektę spadkową, a tydzień otwiera się poniżej wyznaczanej w trakcie weekendu bariery. Tomasz Rozmus z Tokeno twierdzi jednak, że BTC będzie obecnie zmierzał w kierunku 14 tysięcy dolarów.


Bitcoin i rynek kryptowalut silnie odbijały w zeszłym tygodniu

Na przestrzeni całego minionego tygodnia, Bitcoin umacniał się o około 25%, ciągnąc za sobą również rynek altcoinów. W efekcie łączna kapitalizacja cyfrowych aktywów znajdujących się w obiegu przekroczyła barierę 300 miliardów dolarów. Sam Bitcoin po piątkowym wybiciu psychologicznej bariery 10 tysięcy dolarów, zapewnił sobie bardzo ważne, psychologiczne wsparcie, które powinno blokować próby silniejszej deprecjacji i być silną bazą do prób pokonywania kolejnych poziomów.

Jak na razie dalszą aprecjację blokuje pułap 11 tysięcy dolarów, nie powinien stanowić długoterminowej bariery, jeżeli Bitcoin nadal ma rosnąć:

Bitcoin wykres dzienny BTC USD
Bitcoin na wykresie dziennym. Sytuacja BTC po weekendzie

Tomusz Rozmus z Tokeneo jest przekonany, że obecne zasięgi dla kontraktów terminowych BTC zlokalizowane są pod 14 tysiącami dolarów. W poniższym materiale pokazuje metodę wyznaczania zasięgów przy użyciu wykresów point & figure:

Ethereum walczy o utrzymanie nad poziom 300 dolarów

Silne wzrosty w minionym tygodniu notował również token sieci Ethereum. Ether testował okolice 320 dolarów w niedzielę, po czym rysował spadkową świecę doji, co w poniedziałek doprowadza do testu okrągłego wsparcia na wysokości 300 dolarów. Poziomy zostały jednak szybko odrzucone przez kupujących co sugeruje, że rynek chce zobaczyć wyższą wycenę ETH w przeciągu najbliższych dni oraz tygodni.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here