Naga MarketsBitcoin zyskał w tydzień 13%, XRP spadał o 50%Notowania bitcoina w okresie świątecznym notowały dynamiczne umocnienie, osiągając w trakcie niedzielnej sesji nowe, historyczne maksima (ATH) i testując poziom 28 377 dolarów na luksemburskiej giełdzie Bitstamp. Jedna zanim dzień handlowy został zakończony kurs BTC oddawał cały zysk i ostatecznie zamykał się poniżej poziomu 27 tys. dol. W poniedziałek najstarsza z kryptowalut zyskuje natomiast 3% i powraca nad lokalny opór. Bitcoin jest jednym z liderów pod kątem tygodniowej stopy zwrotu rosnąc w bożonarodzeniowym tygodniu o 13%.

  • Liderem spadków okazał się natomiast XRP, natywna kryptowaluta sieci Ripple, która spadał o prawie 50%
  • W trakcie niedzielnych wzrostów BTC w stosunku do polskiego złotego po raz pierwszy w historii pokonał poziom 100 tysięcy dolarów
  • W zeszłym tygodniu dwucyfrową stopę zwrotu realizowały również Litecoin oraz Ether rosnąc kolejno o 11% oraz 10,5%

Bitcoin w czołówce siedmiodniowych wzrostów. Mogło być jednak o wiele więcej

Gdyby kurs BTC utrzymał niedzielne zyski i zamykał sesję nad poziomem 28 tys. dol., wtedy tygodniowa stopa zwrotu wynosiłaby nie kilkanaście, a ponad 20%, a kapitalizacja rynku bitcoina utrzymałaby się powyżej pułapu 500 miliardów dolarów. Historyczne maksima zostały jednak dynamicznie odrzucone, co nie zmienia faktu, że po długim weekendzie świątecznym wartość BTC nie uległa wzrostowi.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeżeli ktoś ostatni raz spojrzał na wykres BTC 23 grudnia, to w poniedziałkowy poranek mógł się mile zaskoczyć. W tym czasie wartość zwiększała się o 4 tys. dolarów. Zadowalające stopy zwrotu generowały również Ether rosnący o 10,5% oraz Litecoin zyskujący 11,2%.

Po stronie spadkowiczów wyraźnie dominował natomiast XRP, którego wartość przez informacje o pozwie spółki Ripple zmniejszały się dynamicznie w ostatnich dniach, tracąc w minionym tygodniu ostatecznie 50%. W poniedziałek za jednego XRP płaci się 0,28 dol.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Kryptowaluty osiągnęły nowy rekord kapitalizacji

Za sprawą dynamicznej aprecjacji BTC rynek kryptowalut w ten weekend osiągnął rekordową kapitalizację na poziomie 730 miliardów dolarów, pokonując tym samym wartości z początku 2018 roku.

Gdyby jednak z równania wykluczyć bitcoina, wtedy wyraźnie widać, że trend byka na rynku altcoinów jest w tym momencie zdecydowanie mniejszy niż 3 lata temu. Kapitalizacja rynku bez BTC wynosi bowiem niespełna 230 miliardów dolarów, a na początku 2018 roku plasowała się na poziomie 479 miliardów. Oznacza to, że główne altcoiny nadal mają przed sobą wysoki potencjał do wzrostów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKryptowaluty zdominowały święta. Bitcoin pokonał 100 tys. zł
Następny artykułCD Projekt otrzymał pozew zbiorowy dot. działań zw. z premierą ‘Cyberpunk 2077’
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here