Naga MarketsBitcoin zyskał niemal 1000 dolarów 15 minut. Kurs BTC chwilowo wystrzelił w góręPo godzinie 14:20 czasu polskiego Bitcoin na giełdzie kryptowalutowej Bitstamp rósł o niemal 6% i w przeciągu zaledwie kwadransa zwiększał swoją wartość niemal o 1000 dolarów. Cena dochodziła w okolice 7800 dolarów, po czym dynamiczniej zawracała i w momencie publikacji tego artykułu kurs BTC porusza się nieco niżej pod 7500 dolarów. Najstarsza z kryptowalut w efekcie w trakcie środowej sesji najpierw rano testowała dwutygodniowe minima, aby następnie odbić w kierunku zeszłotygodniowych maksimów. Co wywołało tak nagły ruch w godzinach popołudniowych?


Bitcoin w górę, w ślad za nim podążyły Ripple, Litecoin oraz Bitcoin Cash

Niespodziewany wzrost Bitcoina po godzinie 14:20 miał miejsce przy największym wolumenie od 27 listopada, bardzo szybko jednak połowa całego ruchu została zanegowana przez sprzedających. Nie zmienia to faktu, że BTC niespodziewanie się umacniał, co eksperci tłumaczą płytkością rynku w trakcie ostatnich tygodni (sprzyjającą takim nagłym i chaotycznym odchyleniom w górę lub w dół) oraz transferem ponad 400 milionów dolarów w kryptowalutach pomiędzy portfelami rynkowych „wielorybów”.

Bitcoin silnie zyskiwał w godzinach popołudniowych. Kurs BTC podchodził pod zeszłotygodniowe maksima.
Bitcoin silnie zyskiwał w godzinach popołudniowych. Kurs BTC podchodził pod zeszłotygodniowe maksima.

Nagłe umocnienie najstarszej z kryptowalut spowodowało, że w górę wystrzeliły również inne tokeny. Ponad 5% zyskiwał XRP podchodząc pod 0,2270 USD, Litecoin rósł w jednym momencie o 4% i testował 47 dolarów, a Bitcoin Cash zwiększał swoją wartość nawet o 7% i testował 220 dolarów.

Jak zauważa magazyn Forbes tak niespodziewany ruch pomiędzy poziomem 7 i 7800 dolarów oznacza, że około 60 milionów dolarów w krótkich pozycjach zostało wykasowanych w przeciągu zaledwie kilku minut na giełdzie kryptowalutowej BitMex oferującej szeroki wachlarz kryptowalutowych instrumentów pochodnych.

Bitcoin będzie rósł w perspektywie 3 lat, pomoże mu halving – stwierdza Spencer Bogart

Bitcoin oraz jego przyszłość nie są w pełni zależne tylko od Chin, a na rynek kryptowalut należy patrzeć ze zdecydowanie szerszej perspektywy, twierdził w rozmowie z Bloombergiem generalny partner Blockchain Capital, Spencer Bogart. Jego zdaniem krótkoterminowe strategie do BTC są błędne, a ludzie powinni zadawać sobie pytanie czy jego popularność będzie rosła z czasem, co przełoży się również na wzrost cen w dłuższym terminie.

Bitcoin „z internetowego żartu” stał się jednym z ważniejszych środków płatniczych i w perspektywie kolejnych pięciu lat Bogat widzi szansę na dalszy wzrost.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here