Naga MarketsBitcoin popularniejszy w Rosji mimo zagrożenia wprowadzeniem zakazu transakcji i kar więzieniaNowe badanie przeprowadzone przez szereg rosyjskich giełd kryptowalut wykazało znaczący wzrost transakcji w Bitcoinie od marca w Rsoji. Pandemia Covid-19 jest zapewne jednym z powodów drastycznego wzrostu wolumenu wymiany BTC. Rosnącej popularności nie zagroził nawet projekt ustawy złożony do Rosyjskiego Banku Centralnego zakładający wprowadzenie kar finansowych i pozbawienia wolności dla osób i firm dokonujących transakcji w BTC

  • Przedstawiciele największych rosyjskich giełd krypto ogłaszają duże wzrosty wolumenów transakcji.
  • Zwracają także uwagę na jednoczesny wzrost liczby użytkowników.
  • Szczególnie rośnie popularność kontraktów futures na BTC, ponad 5-krotnie od stycznia.

Bitcoin coraz popularniejszy w Rosji

Transakcje Bitcoinem znacząco zwiększyły swoją liczbę w Rosji od marca 2020 roku, jak wykazuje badanie kilku największych rosyjskich giełd kryptowalut. Według raportu RBC, przedstawiciele rosyjskich platform Binance, Garantex i EXMO podkreślili wzrost liczby użytkowników w swoich serwisach w Rosji. Ten wzrost userów jest mocno skorelowany ze wzrostem wolumenu transakcji od marca do czerwca.

Liczba rejestracji nowych użytkowników na na platformie Binance wzrosła dwukrotnie w kwietniu 2020 r. wobec grudnia 2019 r., wyjaśnił przedstawiciel rosyjskiego serwisu, Gleb Kostarev. Zwrócił także uwagę na rosnącą popularność kontraktów terminowych futures na BTC.

Warto zauważyć, że dodatkowo popularność transakcji futures wzrasta wśród Rosjan. W kwietniu i maju, wolumen transakcji tych instrumentów powiększył się dwukrotnie względem marca i aż pięciokrotnie względem stycznia. – stwierdził Kostarev.

Jednak zwiększona aktywność na giełdach kryptowalut nie wynika z transakcji dokonowywanych przez ludzi wybierających pieniądze z depozytów lub zamieniających BTC na realną walutę zdaniem Sergeya Mendeleva, założyciela Garantexa.

Zobacz również: Bitcoin: hossa na kryptowalucie zacznie się po przebiciu 15 tys. USD – twierdzi CEO BitMEX

Analityk United Traders, Fedor Anaschenkov, twierdzi natomiast, że społeczna izolacja wynikająca z pandemii koronawirusa była jednym z kluczowych czynników, który doprowadził do zwiększenia wolumenu transakcji na giełdach kryptowalut.

Dokładniejsze dane dotyczące znacznych wzrostów ilość transakcji BTC przedstawiła natomiast giełda EXMO podając, że wzrost aktywności na ich stronie wzrósł o 15-20%. Jak twierdzi CEO EXMO, Sergey Zhdanov, liczba użytkowników EXMO wzrosła o 12% między majem a marcem 2020 r. Zaznaczył także, że podobny wzrost miał miejsce w analogicznym okresie rok temu.

Bitcoin popularniejszy w Rosji mimo zagrożenia wprowadzeniem zakazu transakcji i kar więzienia
Notowania BTC/USD. Źródło: tradingview.com

Wzrosty wolumenu są dodatkowo istotne ze względu na duże zagrożenie wprowadzenia zakazu dokonywania transakcji w BTC w Rosji. Rządowy projekt ustawy jest obecnie w finalnych fazach przygotowań i jest weryfikowany przez odpowiednie ministerstwa i Centralny Bank Rosji. Zakłada on wysokie kary finansowe oraz nawet zagrożenie pozbawieniem wolności dla firmy oraz osoby prywatne dokonujące transakcji w kryptowalutach.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here