Naga MarketsBitcoin zyskał dzięki rekordowemu bezroboci w USA, wynika z badania The TokenistZainteresowanie bitcoinami wzrosło w następstwie pandemii koronawirusa i bezprecedensowych działań podjętych przez rządy w celu jej powstrzymania – zauważa Forbes powołując się na wyniki sondażu przeprowadzonego przez The Tokenist.

  • Forbes zauważa, że pandemia wzmocniła BTC.
  • Zgodnie z sondażem The Tokenist 45% respondentów woli Bitcoina od akcji, rynku nieruchomości oraz złota

Forbes: opinia publiczna po stronie bitcoina

Jak sugerują nowe badania, opinia publiczna “przesunęła się w kierunku bitcoinów”, jeśli porówna się ich wyniki do tych z 2017 r. Rośnie liczba osób, które „prawdopodobnie” kupią bitcoiny w ciągu najbliższych pięciu lat.

Ponieważ ponad 20 milionów Amerykanów jest obecnie bezrobotnych, publiczna narracja dotycząca bitcoinów się zmieniła – napisali z kolei eksperci z platformy The Tokenist. –  Wyniki są uderzające. Odkryliśmy większą wiedzę [nt. kryptowalut] i wzrost zaufania do bitcoinów wśród wszystkich badanych grup wiekowych i płciowych. Efekt ten był najbardziej widoczny u millenialsów, z których 45 proc. preferencyjnie inwestowałoby w bitcoiny zamiast w akcje, nieruchomości i złoto – dodali.

Z kolei 43 proc. respondentów, w tym 59 proc. millenialsów, sądziło, że większość ludzi będzie używać bitcoinów w ciągu następnej dekady, a 44 proc. millenialsów mówi też, że prawdopodobnie kupi bitcoiny w ciągu najbliższych pięciu lat.

BTC ma przed sobą świetlaną przyszłość

– Dane te wskazują, że bitcoiny mają przed sobą świetlaną przyszłość i prawdopodobnie znacznie skorzystają na obecnym kryzysie rynkowym – napisali wspomniani eksperci. – (…) bitcoiny mogą zaoferować inwestorom alternatywny długoterminowy magazyn wartości – uważają.

Do tego z analiz wynika, że kryptowaluty zostaną niejako wzmocnione przez… rząd.

Rosnąca aktywność, którą obserwujemy od początku 2020 r., została częściowo zainspirowana bezprecedensową interwencją pieniężną Rezerwy Federalnej – mówił z kolei Forbesowie Alex Leishman, założyciel River Financial, start-upowej firmy brokerskiej.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie każdy dorosły Amerykanin (poza najbogatszymi) otrzymał czek na 1200 USD i 500 USD na każde dziecko. Inne badania wykazały, że część obywatelu USA wydała te środki na BTC.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here