Naga MarketsBitcoin w kosmosieCointelegraph przeprowadził niedawno wywiad z Philem Salterem z Genesis Mining. Jego słowa mogą okazać się pociechą dla zwolenników kryptowalut. Uważa on bowiem, że bitcoin zyska dzięki kryzysowi gospodarczemu.

Wypowiedź Saltera stoi w opozycji do słów wielu osób w ostatnim czasie. Społeczność BTC okazała się bowiem mocno podzielona w tak trudnej chwili, jak załamanie rynku w wyniku koronawirusowej paniki. Pojawiły się opinie, że bitcoin to nie safe haven i może nawet nie przetrwać kryzysu. Rozmówca Cointelegraph uważa inaczej.

Bitcoin będzie zwycięzcą kryzysu

Powiedział:

„Jeśli kryzys gospodarczy zostanie opanowany, nie będzie miał poważnych konsekwencji dla bitcoina. Jeśli jednak nastąpi prawdziwy upadek, zainteresowanie bitcoinem eksploduje. [Kryptowaluta] Wróci do bycia postrzeganą jako zabezpieczenie przed systemem bankowym. Im więcej sceptycyzmu ludzie będą dostrzegali w starej gospodarce, tym bardziej będą skupiać się na bitcoinach.”

Niejako podziela tym samym zdaniem np. polskiego tradera NexusHasha, o którego wypowiedzi pisaliśmy szerzej tutaj.

Mining

Na rynku pojawił się jednak i inny problem, dotyczący miningu. W ostaniom czasie kopanie BTC stało się mniej opłacalne. Zdaniem eksperta i tu nie mamy powodów do obaw:

„Nie różni się to niczym od tradycyjnych rynków, musisz sprzedać wszystko, aby utrzymać działalność, spłacić swoje długi. Jako górnik musisz płacić rachunki, musisz płacić za prąd, za operacje; a twoje wydatki wyrażone są w dolarach, więc gdy cena bitcoina spada, oznacza to, że musisz sprzedać więcej zapasów, aby kontynuować [działalność].”

Krótko mówiąc, jeśli ceny za 1 BTC nadal będą rosły (jak dzieje się od paru dni), nie powinniśmy się niczym martwić. A już z pewnością słowa o śmierci kryptowalut są mocno przesadzone.

Co dalej z kursem?

Co jednak dalej będzie się działo z kursem? Znany analityk Tone Vays zakłada, że spadki są jeszcze realne, ale on sam uważa, że nie musimy się iść obawiać. Nawet spadek ceny bitcoina do 2800 USD nie jest dla niego przerażający.

„To przerażające po halvingu; nie jest niczym strasznym przed nim”, uważa.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here