Naga MarketsMike Novogratz CEO firmy kryptowalutowej Galaxy Digital
Mike Novogratz

Jednym z katalizatorów majowych spadków notowań bitcoina był wprowadzony niedawno w Chinach zakaz wydobywania wirtualnych aktywów. Prezes Galaxy Digital, Mike Novogratz uważa jednak, że BTC wykazał się odpornością. Uważa on, iż wydarzenia z ostatnich kilku tygodni były “niesamowitym testem”, który może i w perspektywie krótkoterminowej przyczynił się do spadku notowań najstarszej z walut wirtualnych, to jednak w przyszłości przyniesie to wiele dobrego.

Wydobycie BTC stanie się bardziej zdecentralizowane 

W rozmowie z Bloombergiem na temat ostatni ch wydarzeń, Novogratz zwrócił uwagę na to, że chodzi o coś więcej niż tylko zakaz wydobywania. Dostrzega on jednak, że pomimo tego ataku sieć BTC wciąż działa. Miliarder szacuje, że rozproszenie mocy wydobywczej utrzymującej całą sieć poza Chinami będzie korzystne dla całego ekosystemu. Szacunki wskazywały bowiem, że dotychczas kraj ten odpowiadał za 65,08 proc. hash rate bitcoina, przez co BTC często był krytykowany za “centralizację” górników.– Chińczycy rzucili wszystko, co mogli w Bitcoina na wiele sposobów, prawda? Zakazali wydobycia, zakazują dźwigni, zakazują Bitcoina w niektórych miejscach. A Bitcoin wciąż istnieje, przetrwał. Na wiele sposobów przeniesienie wydobycia z Chin będzie dużym pozytywem netto dla ekosystemu – przyznał Novogratz dodając, że efektem tego będzie bardziej sprawiedliwa dystrybucja mocy obliczeniowej w ujęciu geograficznym, co zmniejszy ryzyko “kontrolowania sieci” przez jeden naród.

Namacalne rezultaty mogą jednak pojawić się dopiero po wielu miesiącach, ponieważ przeniesienie maszyn lub rozpoczęcie od nowa w innym miejscu nie nastąpi z dnia na dzień.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: waluta euro | mercator medical akcję | kurs ccc | kurs zlotego | xtb | kurs zlotowki | kurs dolara prognoza | notowania sp500 |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułJakie spółki wybrać na kolejny lockdown w Polsce? Podpowiada Marcin Tuszkiewicz
Następny artykułDolar dalej zyskuje, inwestorzy czekają na dane z rynku pracy w USA
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here