Naga MarketsAnalityk Coinbase, Max Bronstein, twierdzi, że „fajerwerki” na globalnym rynku walutowym mogą pozytywnie wpłynąć na wartość bitcoina.

  • Analityk jest zdania, że gdy tylko fiaty zaczną mieć problemy, BTC zacznie rosnąć na wykresie.
  • Podkreśla, że dziś koncentrujemy się na korelacji BTC z rynkiem akcji, a niesłusznie ignorujemy związek z rynkiem walutowym. 

Bitcoin zyska na kryzysie

Max Bronstein, który pracuje w zespole ds. relacji instytucjonalnych w Coinbase, uważa, że ​​„fajerwerki”, które pojawią się na globalnym rynku walutowym, doprowadzą do gwałtownego wzrostu ceny BTC.

Wiele powiedziano na temat wyników BTC podczas zmienności kapitału akcyjnego, ale nie tak bardzo na temat tego, jak BTC radziłby sobie podczas zmienności kursów walutowych – uważa.

Bronstein zauważył, że zanim pandemia dotknęła międzynarodową gospodarkę, globalny system monetarny już był niestabilny. Wiele krajów jest narażonych na spadek wartości swoich walut z różnych powodów. Waluty są słabe np. z powodu niskich rezerw dolara i wysokich długów państw denominowanych w dolarach.

Dlaczego BTC miałoby na tym skorzystać?

Bronstein wskazał przykłady peso argentyńskiego, liry tureckiej i reala brazylijskiego. To waluty o niskich rezerwach dolara.

Na przykład peso argentyńskie zanotowało stopę inflacji 42,1 proc. w maju 2020 r., zgodnie z danymi z Trading Economics. Według analityka cena bitcoina może zaczną rosnąć, gdy świat dostrzeże widmo hiperinflacji.

We wszystkich tych przypadkach wolumen i słabość waluty wynikać będą przede wszystkim z potrzeby dewaluacji waluty przez rząd. Bitcoin stoi w jaskrawym kontraście, ponieważ nie może być osłabiony przez władzę. W reżimie, w którym prawie każdy rząd ma motywację do obniżania wartości swojej waluty, niewiele systemów monetarnych może czerpać takie same korzyści jak btcoin. Nigdy wcześniej nie był tak potrzebny konkurent open-source do waluty fiducjarnej – tłumaczył ekspert.

Dziś już kilka krajów boryka się z podobnymi problemami związanymi z hiperinflacją lub dewaluacją walut krajowych. Chodzi np. o Iran i Wenezuelę. Możliwe, że złapana przez nie choroba zaatakuje i inne państwa na świecie.

Autor poleca też: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here