Naga MarketsBitcoin zyska dzięki dodrukowi dolarów – debata Sylwester Suszek vs Mike SatoshiRozpoczęty przez Rezerwę Federalną (Fed) program nielimitowanego dodruku dolarów amerykańskich wpłynie pozytywnie na wzrosty wyceny Bitcoina, twierdzili goście debaty podczas Invest Cuffs Online. Sylwester Suszek, prezes giełdy kryptowalutowej BitBay oraz Mike Satoshi, polski YouTuber kryptowalutowy, odpowiadali w trakcie połączenia internetowego na pytania Krzysztofa Kamińskiego z Comparic24.tv.


Bitcoin czeka ogromny test w obliczu zbliżającego się kryzysu finansowego

Na poruszanie tematu wzrostów Bitcoina w obliczu koronawirusa oraz dodruku dolarów amerykańskich przyjdzie jeszcze czas, twierdzi Sylwester Suszek. Jest jednak osobiście zdania, że w długim terminie kurs BTC czeka ogromny test w obliczu światowej recesji oraz szansa silniejszych wzrostów.

Poziom inflacji wszystkich walut będzie dość spory, co powinno pozytywnie wpłynąć na wycenę Bitcoina. Nie będzie to jednak miało miejsce w krótkim okresie czasu, najpierw minąć musi przede wszystkim kwestia niepewności związanej z koronawirusem. Dopiero po zakończeniu pandemii będzie można określić jakie pieniądze zostały dodrukowane i będzie to prawdziwy początek kryzysu finansowego i ogromnego testu dla Bitcoina – twierdził Sylwester Suszek z BitBay.

Zobacz również: Bitcoin jest przyszłością i alternatywą dla tradycyjnych finansów, uważa Sylwester Suszek (BitBay)

Jego zdanie co do wzrostu wartości najstarszej kryptowaluty podziela Mike Satoshi, który prognozuje silną aprecjację Bitcoina po majowym halvingu.

– Jeżeli ktoś wierzy w Bitcoina, to jest to dobry moment na zakup. W 2019 roku gdy Bitcoin mocno spadł, to wszyscy, którzy wierzyli w jego osunięcia do 1000 dolarów doczekali się 14000 dolarów. Teraz też niektórzy czekają na spadki, na rynku jest panika, a inwestorzy nie myślą racjonalnie – komentował Mike Satoshi.

Zobacz również: Bitcoin halving wywoła korektę kursu, potem nowe maksima BTC – twierdzi Mike Satoshi

Polski YouTuber spodziewa się, że po zakończeniu obecnej fali paniki wywołanej koronawirusem inwestorzy i konsumenci zrozumieją, że zbliża się koniec ery „pieniądza dłużnego” (czy też obecnie „nieskończenie dłużnego”), co da kryptowalutom i Bitcoinowi szansę na dynamiczniejsze odbicie.

Wykład przeprowadzony podczas Konferencji dla Inwestorów online. Spotkanie odbyło się w zastępstwie odwołanego Kongresu Invest Cuffs 2020. Subskrybuj kanał Comparic24.tv w serwisie YouTube i bądź na bieżąco.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here