Naga MarketsPokolenie „baby boomers” (czyli ludzi urodzonych od połowy lat 40-tych do połowy lat 60-tych) zgromadziło na swoich rachunkach niemal 70 bilionów USD majątku. Chociaż urodzeni w czasie wyżu demograficznego po IIWŚ jako inwestycje najczęściej wybierają złoto, to w przeciągu 25 lat ich majątek trafi do rąk potomków – reprezentujący pokolenie X oraz pokolenie millenialsów, którzy o wiele chętniej sięgają po cyfrową wersję złota, czyli Bitcoina (BTC). Zdaniem prezesa Grayscale ma to zapewnić ogromny zastrzyk finansowania rynkowi kryptowalutowemu.


Pokolenie X, Millenialsi i Bitcoin – dlaczego Grayscale widzi w nich ogromny potencjał

Pokolenie X (ludzie urodzeni pomiędzy 1965-1979) oraz pokolenie millenialsów (określane też mianem pokolenia Y lub pokolenia Z) dorastające na przełomie tysiącleci, zdaniem ekspertów może o wiele chętniej inwestować swoje nadwyżki kapitałowe w Bitcoina i kryptowaluty, które mają stać się nową bezpieczną przystanią wśród takich aktywów jak złoto, frank szwajcarski, czy też japoński jen.

Podczas webinaru prowadzonego przez prezesa Grayscale, Barry’ego Silberta, uczestnicy mogli usłyszeć o zbliżającej się generacyjnej transfuzji majątku ze starszych pokoleń, co może całkowicie zmienić dynamikę przechowywania wartości w Stanach Zjednoczonych i na świecie. Jak zauważa Silbert, pokolenie baby boomers przechodzi już na emeryturę, w związku z czym w ciągu kolejnych dekad przekaże zgromadzony majątek swoim potomkom.

Z poniższej grafiki wynika, że ludzie w wieku pomiędzy 87 i 51 lat, zgromadzili na swoich kontach 68 bilionów dolarów majątku, natomiast pokolenie X oraz Millenialsi niespełna jeden bilionów dolarów. Transfer niespełna 70 bilionów dolarów na najmłodsze pokolenia ma sprawić, że Bitcoin stanie się nowym, cyfrowym złotem:

Podział majątku pomiędzy pokoleniami. Źródło: Grayscale
Podział majątku pomiędzy pokoleniami. Źródło: Grayscale

O „wielkim transferze majątku” do rąk nowego pokolenia w kwietniu tego roku mówił również prezes Messari, Ryan Selkis. Co prawda sugerował, że na transfer czeka 30 bilionów dolarów, jednak ich dystrybucja powinna nastąpić w przeciągu 3 kolejnych dekad.

Bitcoin lepszy od złota? Tak twierdzi 90% Millenialsów

Nate Geraci, prezes ETF Store i niezależny doradca inwestycyjny przyznał w wywiadzie dla telewizji Bloomberg, że znaczna część jego klientów wręcz domaga się trzymania Bitcoinów w swoich portfelach. Millenialsi a więc osoby urodzone pomiędzy 1987 – 2000 rokiem, wolą trzymać swoje środki w walutach wirtualnych takich jak BTC zamiast w tradycyjnych aktywach, takich jak np. złoto.

– Kiedy rozmawiamy z naszymi młodszymi klientami – mamy w naszych portfelach podstawową alokację złota, a oni pytają: “Co z kryptografią?” Jeśli rozmawiasz z Millenialsami i zapytasz ich co wolą: bitcoina czy złoto? to 90% woli BTC – komentuje Nate Geraci.

Zainteresowanie Millenialsów kryptowalutami potwierdzały także liczne ankiety i badania przeprowadzane stosunkowo regularnie na przestrzeni ostatnich miesięcy. Firma Circle poinformowała już jakiś czas temu, że co czwarty młody człowiek zamierza inwestować w kryptowaluty. Jakby tego było mało, znaczna część z nich uważa inwestycje w waluty wirtualne jako lepsze niż nieruchomości.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here