Naga MarketsPokolenie „baby boomers” (czyli ludzi urodzonych od połowy lat 40-tych do połowy lat 60-tych) zgromadziło na swoich rachunkach niemal 70 bilionów USD majątku. Chociaż urodzeni w czasie wyżu demograficznego po IIWŚ jako inwestycje najczęściej wybierają złoto, to w przeciągu 25 lat ich majątek trafi do rąk potomków – reprezentujący pokolenie X oraz pokolenie millenialsów, którzy o wiele chętniej sięgają po cyfrową wersję złota, czyli Bitcoina (BTC). Zdaniem prezesa Grayscale ma to zapewnić ogromny zastrzyk finansowania rynkowi kryptowalutowemu.


Pokolenie X, Millenialsi i Bitcoin – dlaczego Grayscale widzi w nich ogromny potencjał

Pokolenie X (ludzie urodzeni pomiędzy 1965-1979) oraz pokolenie millenialsów (określane też mianem pokolenia Y lub pokolenia Z) dorastające na przełomie tysiącleci, zdaniem ekspertów może o wiele chętniej inwestować swoje nadwyżki kapitałowe w Bitcoina i kryptowaluty, które mają stać się nową bezpieczną przystanią wśród takich aktywów jak złoto, frank szwajcarski, czy też japoński jen.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podczas webinaru prowadzonego przez prezesa Grayscale, Barry’ego Silberta, uczestnicy mogli usłyszeć o zbliżającej się generacyjnej transfuzji majątku ze starszych pokoleń, co może całkowicie zmienić dynamikę przechowywania wartości w Stanach Zjednoczonych i na świecie. Jak zauważa Silbert, pokolenie baby boomers przechodzi już na emeryturę, w związku z czym w ciągu kolejnych dekad przekaże zgromadzony majątek swoim potomkom.

Z poniższej grafiki wynika, że ludzie w wieku pomiędzy 87 i 51 lat, zgromadzili na swoich kontach 68 bilionów dolarów majątku, natomiast pokolenie X oraz Millenialsi niespełna jeden bilionów dolarów. Transfer niespełna 70 bilionów dolarów na najmłodsze pokolenia ma sprawić, że Bitcoin stanie się nowym, cyfrowym złotem:

Podział majątku pomiędzy pokoleniami. Źródło: Grayscale
Podział majątku pomiędzy pokoleniami. Źródło: Grayscale

O „wielkim transferze majątku” do rąk nowego pokolenia w kwietniu tego roku mówił również prezes Messari, Ryan Selkis. Co prawda sugerował, że na transfer czeka 30 bilionów dolarów, jednak ich dystrybucja powinna nastąpić w przeciągu 3 kolejnych dekad.

Bitcoin lepszy od złota? Tak twierdzi 90% Millenialsów

Nate Geraci, prezes ETF Store i niezależny doradca inwestycyjny przyznał w wywiadzie dla telewizji Bloomberg, że znaczna część jego klientów wręcz domaga się trzymania Bitcoinów w swoich portfelach. Millenialsi a więc osoby urodzone pomiędzy 1987 – 2000 rokiem, wolą trzymać swoje środki w walutach wirtualnych takich jak BTC zamiast w tradycyjnych aktywach, takich jak np. złoto.

– Kiedy rozmawiamy z naszymi młodszymi klientami – mamy w naszych portfelach podstawową alokację złota, a oni pytają: “Co z kryptografią?” Jeśli rozmawiasz z Millenialsami i zapytasz ich co wolą: bitcoina czy złoto? to 90% woli BTC – komentuje Nate Geraci.

Zainteresowanie Millenialsów kryptowalutami potwierdzały także liczne ankiety i badania przeprowadzane stosunkowo regularnie na przestrzeni ostatnich miesięcy. Firma Circle poinformowała już jakiś czas temu, że co czwarty młody człowiek zamierza inwestować w kryptowaluty. Jakby tego było mało, znaczna część z nich uważa inwestycje w waluty wirtualne jako lepsze niż nieruchomości.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here