Naga MarketsZwolenniczka BTC wywalczyła dla siebie mandat w Senacie. Startująca ze stanu Wyoming Cynthia Lummis pokonała w okręgu Demokratę – Meravona Bena-Davida.

  • Cynthia Lummis została senatorem w USA. Słynie z tego, że jest zwolenniczką BTC.
  • Pierwsze kryptowaluty kupiła jeszcze w 2013 r., uchodzi więc za early adoptera.

Senatorka z BTC w portfelu

Według doniesień Fortune z 4 listopada, Lummis po raz pierwszy kupiła kryptowaluty w 2013 roku dzięki wskazówce, jaką otrzymała od zięcia Willa Cole’a. Cole pełni zaś od roku funkcję Chief Product Officer w firmie świadczącej usługi finansowe z rynku blockchaina –  Unchained Capital.

– Cynthia wierzy w filozofię kryjącą się za bitcoinem, a nie tylko w to, że jest to nowa klasa aktywów – usłyszeliśmy w mediach od dyrektor generalnej firmy finansowej Avanti, Caitlin Long. Lummis chce ponoć bronić bitcoina przed nieodpowiednimi dla tego rynku decyzjami władz.

Wyoming a kryptowaluty

Stan Wyoming jest dość otwarty na kryptowaluty.

Giełda Kraken z siedzibą w San Francisco stała się pierwszą firmą kryptowalutową, która otrzymała pozwolenie na prowadzenie działalności jako bank w Stanach Zjednoczonych za pośrednictwem State Banking Board w Wyoming.

University of Wyoming ogłosił zaś 2 listopada, że ​​uruchomi Centrum Blockchaina i Innowacji Cyfrowych, które da studentom szansę studiowania tematu kryptowalut i technologii blockchain.

Fakt, że nowa republikańska senator posiada BTC sprawia, że jest jednym z nielicznych polityków w Kongresie USA, który ma własne kryptowaluty. Innym przykładem takiej osoby jest też kongresman z Florydy Darren Soto.

Lummis zasiadała w Izbie Reprezentantów już w latach 2009-2017. Zastąpi teraz ustępującego republikańskiego senatora Mike’a Enziego.

Tymczasem w USA nadal trwa liczenie głosów dot. wyborów prezydenckich. Obecnie Joe Biden ma za sobą 264 elektorów, zaś Trump tylko 214. Wiemy też, że kandydata Demokratów w czasie kampanii finansował m.in. dyrektor generalny giełdy kryptowalut FTX. Chodzi o Sama Bankmana-Frieda, CEO platformy z siedzibą w Hongkongu, który wsparł polityka kwotą aż 5,2 miliona USD.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here