TMS


Moneta Bitcoin stojąca na krawędziBitcoin zwiększy swoją dominującą pozycję na rynku kryptowalut w 2019 roku, gdy altcoiny stracą swoją atrakcyjność dla inwestorów.


Mówiący o powyższym raport został opublikowany przez A.T. Kearney, amerykańską globalną firmę konsultingowę zajmująca się zarządzaniem.

Powrót króla

O dokumencie pisze Forbes. Do końca 2019 roku Bitcoin ma mieć już prawie dwie trzecie kapitalizacji na krypto-rynku i ma odzyskać rolę lidera kosztem altcoinów, które stracą swój blask w oczach inwestorów. Ponoć także “(…) organy nadzoru finansowego zmiękczą swoje stanowisko wobec tego sektora”.

Courtney Rickert McCaffrey menedżerka z A.T. Kearney również zauważa, że ​​rosnące rozbicie altów może oznaczać w przyszłości wzrost dominacji Bitcoina. Dowodem na to ma być ostatni fork Bitcoin Cash, w wyniku czego powstały dwa obozy: Bitcoin Cash SV i Bitcoin Cash ABC.

Lektura na trudne czasy

Raport pojawia się w czasach, gdy rynek kryptowalut przeżywa trudne chwile. W momencie pisania tego tekstu bitcoin jest warty mniej niż 4 000 USD. W ciągu ostatnich 24 godzin spadł o prawie 5 procent. Nie lepiej jest na rynku altcoinów. Na przykład BCH spadł o 12,17 procent w okresie 24 godzin. Obecnie jest wyceniany na 133 USD. W ciągu ostatnich siedmiu dni spadł o prawie 30 procent. Pozostaje na piątym miejscu, ale wyprzedził go Stellar.

W przeciwieństwie do 2017 r., w którym dominowały wzrosty cen, większa część 2018 r. stała pod znakiem niedźwiedzia i spadków. Wielu uważa jednak, że wejście na rynek inwestorów instytucjonalnych i wprowadzenie pierwszego funduszu ETF (crypto exchange-traded fund) pomoże podnieść ceny już w ciągu paru najbliższych miesięcy.

A.T. Kearney widzi w tym ostatnim pewną ironię losu, ponieważ okazuje się, że “jedyną realną ścieżką [popychającą rynek] do przodu jest akceptacja przez międzynarodowy system finansowy, który Bitcoin kiedyś próbował pokonać.”


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Podobnego zdania są inni analitycy rynku. Zdaniem współzałożyciela Fundstrat Global Advisor, Toma Lee, znanego w branży kryptowalutowej ze swoich byczych prognoz co do przyszłej ceny Bitcoina, nie można sobie wyobrazić lepszego czasu na zainwestowanie w cyfrowe aktywa, jak obecny okres. Jego zdaniem dla inwestorów nastały teraz “złote czasy”.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here