Naga Markets


Moneta Bitcoin stojąca na krawędziBitcoin zwiększy swoją dominującą pozycję na rynku kryptowalut w 2019 roku, gdy altcoiny stracą swoją atrakcyjność dla inwestorów.


Mówiący o powyższym raport został opublikowany przez A.T. Kearney, amerykańską globalną firmę konsultingowę zajmująca się zarządzaniem.

Powrót króla

O dokumencie pisze Forbes. Do końca 2019 roku Bitcoin ma mieć już prawie dwie trzecie kapitalizacji na krypto-rynku i ma odzyskać rolę lidera kosztem altcoinów, które stracą swój blask w oczach inwestorów. Ponoć także “(…) organy nadzoru finansowego zmiękczą swoje stanowisko wobec tego sektora”.

Courtney Rickert McCaffrey menedżerka z A.T. Kearney również zauważa, że ​​rosnące rozbicie altów może oznaczać w przyszłości wzrost dominacji Bitcoina. Dowodem na to ma być ostatni fork Bitcoin Cash, w wyniku czego powstały dwa obozy: Bitcoin Cash SV i Bitcoin Cash ABC.

Lektura na trudne czasy

Raport pojawia się w czasach, gdy rynek kryptowalut przeżywa trudne chwile. W momencie pisania tego tekstu bitcoin jest warty mniej niż 4 000 USD. W ciągu ostatnich 24 godzin spadł o prawie 5 procent. Nie lepiej jest na rynku altcoinów. Na przykład BCH spadł o 12,17 procent w okresie 24 godzin. Obecnie jest wyceniany na 133 USD. W ciągu ostatnich siedmiu dni spadł o prawie 30 procent. Pozostaje na piątym miejscu, ale wyprzedził go Stellar.

W przeciwieństwie do 2017 r., w którym dominowały wzrosty cen, większa część 2018 r. stała pod znakiem niedźwiedzia i spadków. Wielu uważa jednak, że wejście na rynek inwestorów instytucjonalnych i wprowadzenie pierwszego funduszu ETF (crypto exchange-traded fund) pomoże podnieść ceny już w ciągu paru najbliższych miesięcy.

A.T. Kearney widzi w tym ostatnim pewną ironię losu, ponieważ okazuje się, że “jedyną realną ścieżką [popychającą rynek] do przodu jest akceptacja przez międzynarodowy system finansowy, który Bitcoin kiedyś próbował pokonać.”


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Podobnego zdania są inni analitycy rynku. Zdaniem współzałożyciela Fundstrat Global Advisor, Toma Lee, znanego w branży kryptowalutowej ze swoich byczych prognoz co do przyszłej ceny Bitcoina, nie można sobie wyobrazić lepszego czasu na zainwestowanie w cyfrowe aktywa, jak obecny okres. Jego zdaniem dla inwestorów nastały teraz “złote czasy”.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here