Naga MarketsBitcoin zostanie zniszczony przez inne cyfrowe waluty i działania rządów - uważają analitycy UBSAnalitycy ze szwajcarskiej firmy UBS ostrzegają inwestorów, że popularne kryptowaluty, takie jak bitcoin, mogą stracić swój urok, podobnie jak wcześniej tak innowacyjne produkty jak Myspace i Netscape. Firma wydała ostrzeżenie, w którym stwierdza, że cyfrowe waluty stracą na wartości przez działania regulatorów oraz po pojawieniu się na rynku lepszych technologicznie rozwiązań.

  • UBS twierdzi, że bitcoin może docelowo stracić na wartości, gdy tylko na rynku pojawią się lepsze cyfrowe waluty. 
  • Do tego zagrożeniem dla BTC mogą być też działania polityków.

Bitcoin pod lupą UBS

Naszym zdaniem niewiele jest rzeczy, które mogłyby powstrzymać cenę kryptowaluty przed spadkiem do zera, gdy zostanie wydana jej lepiej zaprojektowana wersja lub jeśli zmiany regulacyjne stłumią nastroje [inwestorów]… Netscape i Myspace to przykłady aplikacji sieciowych, które cieszyły się dużą popularnością, ale ostatecznie zniknęły – zauważają eksperci UBS.

Te artykuły również Cię zainteresują
Innymi słowy UBS sugeruje, że konkurencyjna względem BTC kryptowaluta wspierana przez rządy może przyćmić sukces bitcoina, ponieważ przyciągnie większą liczbą użytkowników i będzie bardziej wiarygodna.

Dziś jednak bitcoin to nadal najpopularniejsza kryptowaluta na świecie z 66,5 proc. udziałem w rynku cyfrowych walut. Teraz kosztuje 37 300 USD, czyli niewiele mniej niż ATH wynoszące ok. 42 000 USD, jakie osiągnięto stosunkowo niedawno.

Kiedy powstanie e-dolar?

Czy jednak już teraz jest się czym martwić? Niedawno prezes Fedu, Jerome Powell, stwierdził, że emisja e-dolara to jeden z priorytetów władzy, ale jednego możemy być pewni – powstanie cyfrowych walut państw to kwestia paru lat. Same Chiny, które są najbliższe emisji cyfrowego juana, pracują nad tym projektem od 2016 r. Europejski Bank Centralny dopiero zakończył etap konsultacji publicznych i sam przyznaje, że e-euro może pojawić się na rynku, ale za ok. 5 lat.

Jeśli jednak takie prace zostaną dokończone, nie jest wykluczone, że faktycznie politycy mogą chcieć zniszczyć bitcoina – w tym rozumieniu, że sprawią, że cena kryptowaluty mocno spadnie. Pytanie, ile BTC będzie kosztowało za pół dekady…

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here