Naga MarketsBitcoin zostanie zakazany w USA? Ray Dalio widzi duże prawdopodobieństwo
Ray Dalio

Miliarder zarządzający funduszem hedgingowym Ray Dalio opublikował ostrzeżenie skierowane do wszystkich posiadaczy bitcoina (BTC). W wywiadzie dla Yahoo Finance, były dyrektor inwestycyjny Bridgewater Associates przypominał, że w latach 30. XX wieku rząd USA uchwalił ustawę o rezerwie złota, aby zapobiec konkurowaniu cennego kruszcu z kredytem i dolarem jako magazynami bogactwa.

  • W swojej książce „The Changing World Order” Dalio odnosi się do roku 1934 kiedy zdelegalizowano posiadanie złota przez osoby fizyczne
  • Miliarder jest zdania, że bitcoin może czekać podobny los w najbliższej przyszłości
  • USA mają podążać śladem Chin oraz Indii, które posiadają (lub wkrótce będą posiadać) jedne z najsurowszych przepisów kryptowalutowych na świecie

Bitcoin może zostać zakazany w USA, zakłada Ray Dalio.

Bicoin może podzielić los złota, twierdzi Dalio, ponieważ flagowa kryptowaluta gwałtownie rośnie pomimo globalnego kryzysu finansowego, a inwestorzy szukają alternatyw dla obligacji i walut. Miliarder zauważa, że BTC sprawdził się jako solidne alternatywne aktywo do przechowywania bogactwa. Jednak jego sukces może sprawić, że znajdzie się na celowniku rządu.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Bitcoin sprawdził się w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Udowodnił, że nie został przejęty przez hakerów. Zbudował znaczącą liczbę zwolenników, jest alternatywnym magazynem bogactwa. Każdy kraj ceni sobie swój monopol na kontrolowanie popytu i podaży. Nie chce, by inne waluty działały lub konkurowały na jego terenie, bo sprawy mogą wymknąć się spod kontroli. Myślę więc, że jest bardzo prawdopodobne, że w pewnych okolicznościach bitcoin zostanie zdelegalizowany w taki sam sposób jak zdelegalizowano złoto – wyjaśnia Ray Dalio.

Dalio wskazuje, że inne kraje już rozważają penalizację aktywności kryptowalutowych. Indie chcą wprowadzić nowe prawo, które uzna za nielegalne posiadanie, wydobywanie, handel i emisję prywatnych aktywów cyfrowych.

– Czy oni mogą to zrobić? Tak. Teraz przechodzimy do konkretów. Z tego, co wiem od ludzi, którzy zajmują się inwigilacją rządową wynika, że tak, mogą to śledzić. Mogą wiedzieć, kto się tym zajmuje. Nie wiem, nie jestem ekspertem w tej dziedzinie. Podejrzewam, że bardzo trudno byłoby się chronić przed tego typu działaniami – mówi Dalio w kontekście potencjalnego zakazu handlu cyfrowymi aktywami w USA.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here