Bitcoin zostanie z nami na długo, uważa bankier z gigantycznej firmy BlackRock

BTC jest trwałem aktywem zdaniem Ricka Riedera

Naga MarketsBitcoin zostanie z nami na długo, uważa bankier z gigantycznej firmy BlackRockBitcoin, choć porzucony przez Teslę w ostatnich dniach, wciąż przez wielu postrzegany jest jako przyszłość finansów. Jedną z takich osób jest Rick Rieder, CIO BlackRock Financial Management będącej jedną z największych firm inwestycyjnych na świecie.

  • BlackRock to gigant bankowości inwestycyjnej z Nowego Jorku
  • Firma zarządza aktywami o wartości 8,76 mld dol. – to niemal połowa amerykańskiego PKB!
  • W lutym przedstawiciele BlackRock stwierdzili, że firma rozważa prowadzenie inwestycji w krypto

BTC jest trwałym aktywem zdaniem CIO BlackRock

Bitcoin stanie się częścią sektora finansowego jeszcze na wiele lat, jak twierdzi Rick Rieder, CIO BlackRock Financial Management.

Te artykuły również Cię zainteresują
W rozmowie z CNBC Squawk Box w czwartek, bankier stwierdził, że Bitcoin ma jeszcze długą drogę do swojej dojrzałości i wciąż ma liczne przeszkody do pokonania. Jedną z nich ma być między innymi publiczne postrzeganie zużycia energii przez BTC oraz wysoka zmienność.

Bitcoin jest interesującym aktywem. Nie osiągnął jeszce dojrzałości. – stwierdził CIO Black Rock.

Choć Rieder nie odniósł się od bezpośrednio do wypowiedzi Elona Muska na temat porzucenia przez Teslę płatności w BTC z uwagi na koszty środowiskowe, to zaznaczył, że BTC jest stabilnym aktywem.

Plus500

Sądzę, że BTC jest trwały w długim terminie. Uważam, że będzie częścią branży inwestycyjnej na wiele lat, jednak niektóre z wyzwań, które przed nim stoją: kwestie regulacyjne, obawy o waluty fiducjarne wobec krypto, są prawdziwe. Jednak z czasem zostaną pokonane. – podkreślił Rick Rieder.

Wcześniej, w lutym tego roku, Rieder stwierdził, że BlackRock zaczął “wgryzać” się w branżę kryptowalutową zdająć sobie sprawę z tego, że część klientów będzie chciała przechowywąc swój majątek w postaci kryptowalut zamiast w walutach fiducjarnych.

Więcej na temat tego dlaczego Tesla porzuciła płatności w Bitcoinie i jak na to zareagował kurs Bitcoina, napisaliśmy w tym artykule: Cena Bitcoina runęła wskutek decyzji Tesli o wycofaniu płatności w BTC

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena złotówki | dolar notowania | bitcoin giełda wykres | złoty kurs | kurs eur |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here