Naga MarketsBitcoin "zostanie tu na stałe", uważa JP Morgan. To jednak nadal "ekonomiczne widowisko"JPMorgan nadal ma mieszane uczucia w stosunku do Bitcoina i rynku kryptowalut. W nocie dla klientów bank był optymistycznie nastawiony do długoterminowych perspektyw BTC. Skupia się jednak na tym, co uważa za “rzeczywistą historię post-Covidową”, czyli bitwę między bankami a fintechami.

  • Bitcoin konkuruję ze złotem i zdobywa uznanie millenialsów
  • Obecne ceny najstarszej kryptowaluty są znacznie powyżej wartości godziwej szacowanej przez JP Morgan
  • Adopcja Bitcoina do mainstreamu zwiększa jego korelację z aktywami cyklicznymi

Bitcoin wyborem millenialsów

– Konkurencja Bitcoina ze złotem jako „alternatywną” walutą będzie prawdopodobnie trwała, ponieważ millenialsi staną się ważniejszym elementem świata inwestorów i preferują „cyfrowe złoto” ponad tradycyjny kruszec – czytamy w artykule.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeden z nagłówków w nocie JPMorgan deklaruje, że ta preferencja „zostanie na stałe”.

To podejście, które stało się powszechną mądrością wśród dużych banków: pomimo całej zmienności, kosztów energii i faktu, że tak naprawdę nie można go używać jako środka wymiany, Bitcoin jest niezaprzeczalnie popularny wśród millenialsów. A tam, gdzie idą milenialsi, muszą też być banki.

W listopadzie ubiegłego roku Rick Rieder z BlackRock, podkreślił, że „podatność millenialsów na technologię i kryptowalutę jest realna”.

Jednak raport J.P. Morgana sugeruje również, że Bitcoin był tylko „ekonomicznym przedstawieniem” dla tego, co postrzega jako wielką historię finansową ery po Covid-19.

Innowacje fintech i zwiększony popyt na waluty cyfrowe to prawdziwa opowieść ery Covid-19 wraz ze wzrostem liczby start-upów online i ekspansją platform cyfrowych obsługujących kredyty i płatności – napisał w nocie JPMorgan. Według szacunków banku, obecnie istnieje 58 firm fintech o kapitalizacji rynkowej przekraczającej 1 miliard dolarów, z których wiele wkrótce będzie walczyć z bankami o „cyfrową dominację”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Obecne ceny BTC są znacznie powyżej szacunków wartości godziwej JP Morgan, a przyjęcie Bitcoina do głównego nurtu zwiększa jego korelację z aktywami cyklicznymi. To z kolei zmniejsza korzyści płynące z dywersyfikacji w kierunku Bitcoina, czytamy w nocie banku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed lublin gpw | analiza btc | sp500 | bitcoin cash prognozy | kursy walut forex | usd pln |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here