Naga MarketsMoneta Bitcoin stojąca na stoleAmerykańska senator Cynthia Lummis naciska na regulacje, które zapewniłyby, że bitcoin pozostanie dobrym środkiem przechowywania wartości. W jej ocenie, jeśli kryptowaluta ma stać się tym, czym stała się w Salwadorze, czyli prawnym środkiem płatniczym, to rząd musi upewnić się, że konsumenci używają jej w sposób zgodny z ustawą o tajemnicy bankowej i przepisami zapobiegającymi praniu brudnych pieniędzy. Dostrzega ona również, że duże wydatki rządowe przyspieszają adopcję kryptowalut takich jak BTC.

Rząd USA nieświadomie zachęca ludzi do korzystania z kryptowalut 

Amerykańska senator Cynthia Lummis podzieliła się swoim poglądem na temat regulacji i adopcji kryptowalut. Po przesłuchaniu Senackiej Komisji Bankowej na temat kryptowalut, zatweetowała w środę:– Duże wydatki rządowe robią (przypadkowo) o wiele więcej, aby przyspieszyć przyjęcie cyfrowych aktywów niż ja. Degradacja naszej waluty powoduje ucieczkę do aktywów cyfrowych, takich jak bitcoin, które są magazynem wartości.

Dodała jednak, że wzrost wydatków jest głupim, inflacyjnym i w sumie niepożądanym sposobem na zachęcenie ludzi do cyfrowych aktywów. Osobiście chciałaby ona bowiem, aby dolar amerykański nadal był światową walutą rezerwową.

– Musimy zapanować nad wydatkami i wspierać innowacje finansowe na amerykańskiej ziemi, aby chronić status Stanów Zjednoczonych – dodała.

Bitcoin może zostać prawnym środkiem płatniczym w USA 

W wywiadzie dla Fox Business Wednesday została ona zapytana o to, jaką formę regulacji kryptowalut chciałaby zobaczyć w USA w przyszłości oraz w jaki sposób regulacja kryptowalut, którą forsuje, wpłynie na bitcoina.

– Chcę zacząć od dobrych solidnych definicji … Chcę, aby wynik końcowy był regulacyjną piaskownicą, w której wszyscy rozumieją zasady, ale innowacje mogą nadal występować bez ograniczeń – odparła dodając, iż chce się upewnić, że bitcoin może nadal służyć jako dobry magazyn wartości. A jeśli ma stać się tym, co zrobił Salwador, czyli legalnym środkiem płatniczym, to musimy się upewnić, że używamy go w sposób zgodny z ustawą o tajemnicy bankowej i przepisami o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy. Chcemy mieć pewność, że jest on wykorzystywany zgodnie z prawem.

Bitcoin utrzyma wartość podobnie jak złoto 

W dalszej części rozmowy przyznała ona również, iż sama posiadam bitcoina. Jest to jednak jedyna kryptowaluta, którą posiada.

invest

– Posiadam ją, ponieważ jest to świetny magazyn wartości. Zamierzam go zachować, więc kiedy przejdę na emeryturę, będę wiedziała, że tam jest – odpadała zachęcając również innych ludzi, którzy chcą się upewnić, że mają zdywersyfikowaną alokację aktywów na swoją emeryturę, aby rozważyli inwestycję w BTC, gdyż jest to jeden ze składników o którym wiadomo, że utrzyma swoją wartość podobnie jak złoto.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania bitcoina | dino akcje opinie | kurs gpw | echo investment giełda | giełda amica | mercator cena akcji | kurs lewa złoty | lotos akcje kupno |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułGrupa PTWP: Program motywacyjny pozwoli uczestniczyć współpracownikom we wzroście wartości spółki
Następny artykułUmocnienie złotówki w piątek. Dolar stracił już blisko 7 groszy od lokalnego szczytu!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here