Naga MarketsBitcoin zostanie ostatecznie zakazany? Tak twierdzi Ray Dalio, legenda z Wall StreetRay Dalio, legenda z Wall Street, uważa, że ​​wzrost ceny bitcoina tylko zmusi rządy poszczególnych państw do podjęcia działań, których celem będzie zniszczenie tego rynku.

  • Dalio uważa, że bitcoin przegra przez własny sukces. 
  • Jest zdania, że jeśli kryptowaluta zacznie mocno drożeć, rządy przyjrzą się temu rynkowi i go zakażą.
  • Już wcześniej wykazywał swój sceptycyzm dot. kryptowalut, gdy zawężał ich fenomen do “bańki”.

Bitcoin na czarnej liście jeżeli cena BTC bedzie nadal rosnąć

Ray Dalio, legenda z rynku funduszy hedgingowych, spodziewa się, że władze powstrzymają rozwój kryptowalut, gdy zauważą „istotny” wzrost ich cen.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Nie sądzę, aby waluty cyfrowe odniosły sukces w taki sposób, w jaki ludzie mają nadzieję – powiedział.

Możliwe, że jego opinia ma pewne podłoże w wypowiedziach polityków. Donald Trump określił kiedyś bitcoina jako narzędzie terrorystów, zaś jego poprzednik w Białym Domu, Barack Obama, opisał kryptowaluty jako „szwajcarskie konta bankowe”, nawiązując do anonimowych kont w systemie finansowym w Szwajcarii.

Czy BTC da się zakazać?

Problemem jest to, że BTC nie da się w praktyce zakazać, bowiem kryptowaluta jest oparta na protokole peer-to-peer. Rządy mogą tylko dążyć do ograniczenia wykorzystania takich walut poprzez uderzanie np. w giełdy, które oferują handel nimi.

Mimo słów Dalio, dziś na rynek kryptowalut wchodzą już duzi gracze z Wall Street tacy jak Square czy Microstrategy.

Jak też zauważył deweloper z rynku DeFi Julien Bouteloup, Dalio już w przeszłości sceptycznie odnosił się do bitcoina. W 2017 roku, zanim BTC osiągnęło ATH na wykresie na poziomie 20 000 USD, Dalio opisał cyfrową walutę jako “bańkę”. Z kolei podczas wywiadu dla Yahoo Finance podkreślił, że wolałby od bitcoina złoto.

Warto jednak zwrócić uwagę na to, że jego konserwatyzm może brać się np. z jego wieku. Badania potwierdzają, że w kryptowaluty inwestują dziś osoby młodsze, które z kolei wolą bitcoiny od kruszcu.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here