Naga MarketsBitcoin znowu tanieje. Kurs BTC wynosi 6,5 tys. i ciągnie kryptowaluty w dółPoniedziałkowa sesja przynosi kontynuację weekendowej wyprzedaży BTC. W efekcie Bitcoin traci około 2,5%, testując na początku nowego tygodnia okolice 6500 dolarów, poziomy ostatni raz obserwowane w połowie maja. Najstarsza z kryptowalut pogłębia półroczne minima i ciągnie za sobą w dół również cały rynek altcoinów. Ethereum traci 8%, Litecoin osuwa się o 7%, a Bitcoin SV oraz Bitcoin Cash oddają ponad 6% swojej wartości.


Bitcoin rozpędza się w trendzie spadkowym. Kurs BTC może spaść nawet do 5 tys. USD?

Chociaż kontakt z poziomem 6,5 tys. USD wywołał w poniedziałek reakcję popytu w efekcie czego kurs BTC znosi część spadków na początku tygodnia, to pogłębienie półrocznych dołków jest niezaprzeczalne. Weekendowe ruchy miały miejsce przy silnym wolumenie (w porównaniu do zeszłych kilku tygodni) i nie można wykluczyć, że Bitcoin zejdzie jeszcze niżej, między innymi w okolice minimów z kwietnia i maja w okolicach 5 tysięcy dolarów:

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin silnie traci od zeszłego tygodnia. Kurs BTC testował okolice 6,5 tys. USD
Bitcoin silnie traci od zeszłego tygodnia. Kurs BTC testował okolice 6,5 tys. USD

Jeżeli Bitcoin miałby zdjąć ze swoich barków część presji podażowej, to musiałby powrócić co najmniej nad dołki październikowe, czyli nad strefę 7,5 tys. dolarów. Pełniejszy oddech zapewniłoby natomiast wybicie poziomu 8 tys. dolarów gdzie przebiega ważna strefa z przełomu dwóch ostatnich miesięcy.

Więcej na temat obecnej sytuacji na rynku kryptowalutowym w najnowszym materiale Tomasza Rozmusa, który powraca na antenę Comparic24.tv po dwutygodniowej absencji:

Ethereum najtaniej od marca, Litecoin od lutego. Hard forki Bitcoina również silnie tracą

Przyspieszenie deprecjacji Bitcoina obserwowane od piątku negatywnie przekłada się również na rynek altcoinów. W efekcie Ethereum testuje najniższe poziomy od marca, a Litecoin spada na lutowe minima. W gronie największych altcoinów wszystkie w skali ostatniego tygodnia traciły od 20 do niemal 30 procent, w efekcie czego łączna kapitalizacja rynkowa osunęła się poniżej 200 miliardów, testując półroczne dołki.

Deprecjacja obserwowana na szerokim rynku altcoinów. Źródło: Coinpaprika.com
Deprecjacja obserwowana na szerokim rynku altcoinów. Źródło: Coinpaprika.com

Liderem spadków pozostaje Binance Coin, Dash oraz EOS, w przypadku których deprecjacja przekracza 9%, słabo radzą sobie również hard forki Bitcoina. Bitcoin SV traci 6,9%, a Bitcoin Cash 6,4%.

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here