Naga MarketsBitcoin znowu spada. Bitcoin SV i Cash idą w jego ślady w czwartek, 14 listopadaNotowania najstarszej z kryptowalut kolejną sesję z rzędu próbują naruszać wsparcie 8700 USD, tracąc ponad 1% w trakcie porannego handlu. W ślad za Bitcoinem ruszają jego forki, Bitcoin SV oraz Bitcoin Cash, które znajdują się w czołówce spadkowiczów jeżeli chodzi o rynek altcoinów. Czy kurs BTC ostatecznie pokona konfluencję wsparć, czy też ta zatrzyma podaż siódmą sesję z rzędu?


Bitcoin walczy z 8700 USD, czy kurs BTC ostatecznie pokona poziom?

Jak widać na wykresie poniżej, Bitcoin od sześciu ostatnich sesji napierał na strefę obecnego wsparcia i czyni to ponownie w czwartek. Chociaż w tym tygodniu spadki sięgały nawet 8560 USD, to sesja zawsze zamykała się powyżej wsparcia wyznaczanego na wysokości maksimów z pierwszej części października oraz pionowo ułożonej średniej ruchomej 200 EMA. Jeżeli obszar zostałby ostatecznie i trwale pokonany, wtedy kurs BCT otworzy sobie drogę do dalszej deprecjacji, pod 8 tys. USD, gdzie przebiegają dołki z przełomu września i października:

Bitcoin ponownie traci w czwartek i nadal walczy z lokalną strefą wsparcia. Źródło: Tradingview.com

Na wykresie tygodniowym Bitcoin rysuje trzecią świecę spadkową z rzędu, te mieszczą się jednak w pełni w zakresie korpusu bardzo dużej byczej świecy przypadającej na październikowe wzrosty, podczas których z poziomu poniżej 7500 USD najstarsza z kryptowalut chwilowo odbijała powyżej 10 tys. USD. Ważna pozostaje również linia trendu spadkowego rysowana od czerwca – jeżeli BTC powróci poniżej, wtedy presja spadkowa z pewnością wzrośnie.

Bitcoin SV i Bitcoin Cash również w dół. BSV oraz BCH trzymane w ryzach podobnie jak BTC

W przedziale ostatniego miesiąca zarówno BSV jak i BCH w dużym stopniu odzwierciedlają ruchy swojego starszego i większego kuzyna, pozostając w relatywnie wąskich konsolidacjach. Bitcoin SV w środę próbował testować tygodniowe minima poniżej 124 dolarów, ostatecznie sesja zamykała się ze zdecydowanie mniejszą stratą. Próby deprecjacyjne są kontynuowane w czwartek i BSV traci dzisiaj 2%.

Z kolei Bitcoin Cash utrzymywał się nad wsparciem z bieżącego tygodnia (280 dolarów), próbę jego wybicia i test tygodniowych dołków podejmuje jednak w czwartek. W efekcie kryptowaluta traci do dolara 2,8% poruszając się w kleszczach średniej 200 EMA (opór) oraz 50 EMA (wsparcie) nieprzerwanie od października. Gdyby BCH trwale wybijał obecne wsparcie, wtedy istnieje ryzyko zejścia w okolice 240 dolarów, gdzie przebiegają szczyty z pierwszej części ubiegłego miesiąca.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułStrategia PSV: DAX w zakresie konsolidacji kolejną sesję. Czwartkowa sesja zmieni obecny układ?
Następny artykułNeuca [NEU], Grupa Azoty [ATT] – Gorące spółki dnia
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here