Naga Marketsmoneta BitcoinPo dynamicznych ruchach z początku kwietnia nie zostało już śladu. Bitcoin ustabilizował się nad poziomem 5 tysięcy dolarów, który stanowi obecnie istotną strefę wsparcia, a altcoiny oddały część zysków. W skali ostatniego tygodnia kurs BTC przesuwał się jedynie o 2,5%, a większość cyfrowych aktywów z czołówki również prezentowała jednocyfrowe ruchy.


Kurs BTC intensywnie testuje 5 tysięcy dolarów. Czy poziom wytrzyma?

Na luksemburskiej giełdzie Bitstamp notowania Bitcoina przesuwają się obecnie w wąskim kanale zmienności o zakresie 350 dolarów, zdecydowanie silniej napierając jednak na jego dolne ograniczenie wyznaczane przez psychologiczną barierę 5 tysięcy dolarów. W przeciągu ostatnich sześciu sesji cena tylko raz nie testowała wspomnianego poziomu:

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin kurs BTC
Bitcoin regularnie testuje poziom 5 tysięcy dolarów. Kurs BTC D1, Tradingview

W gronie 15 największych altcoinów najsilniej traci Bitcoin SV – jest to spowodowane jednak informacją o usunięciu kryptowaluty z giełdy Binance. Oprócz tego dwucyfrową deprecjację w skali ostatnich siedmiu dni notuje Stellar (-11%) oraz IOTA (-11,6%). Wyraźniej traci również Ethereum (-8%) oraz Ripple (-9%), a niespełna 5% zyskuje Bitcoin Cash (któremu również udało się utrzymać zyski nad poziomem 300 dolarów, wybijanym na początku kwietnia):

rynek altcoinów kryptowaluty
Sytuacja na rynku kryptowalut 16 kwietnia. Coinpaprika.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Cena Bitcoina może spaść do 2 tysięcy dolarów?

Artur Hayes, jeden ze współzałożycieli giełdy kryptowalut BitMEX, twierdzi, że ciągu najbliższych dwóch do pięciu lat cena BTC powinna osiągnąć co najmniej poziom 50 tys. USD.

Uważa on jednak, że ostatni, dynamiczny impuls wzrostowy nie jest jeszcze tym właściwym, który zakończy “kryptowalutową zimę”. Hayes spodziewa się bowiem, że Bitcoin może osunąć się jeszcze w rejon 2 000 – 3 000 tys. USD i dopiero z tego poziomu odbić się do większych wzrostów. Prognozuje on, że pod koniec 2019 roku BTC wyceniany będzie po 10 000 USD za monetę.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here