Naga MarketsBitcoin znowu przyciąga traderów. BitBay widzi wzrost rejestracji o 15-20%, zdradza Sylwester Suszek
Sylwester Suszek, prezes BitBay

Bitcoin od początku roku zyskuje 170% pozostawiając w tyle złoto, giełdy oraz tradycyjne waluty. Pierwszy raz od 3 lat najstarszej kryptowalucie udało się również osiągnąć nowe, historyczne maksima (ATH) ocierając się niemal o poziom 20 tys. dol. za jednego BTC. Sylwester Suszek, prezes wywodzącej się z polski giełdy kryptowalutowej BitBay, podsumowuje w rozmowie z Comparic24.tv bieżący rok na rynku cyfrowych aktywów oraz odpowiada na pytanie czy bitcoin może stać się cyfrowym złotem.

  • Bitcoin pod względem stóp zwrotu w 2020 roku całkowicie zdeklasował złoto, rosnąć od stycznia o około 170%
  • Na rynkach ponownie rozgorzała dyskusja, czy BTC to cyfrowy odpowiednik złota i czy w kolejnych latach będzie mógł przejąć jego rolę jako bezpiecznej przystani
  • Gościem Krzysztofa Kamińskiego na antenie Comparic24.tv był Sylwester Suszek, prezes giełdy BitBay

Sylwester Suszek (BitBay): Liczba nowych rejestracji rachunków wzrosła o 15-20%

Prezes polskiej giełdy kryptowalutowej BitBay przyznaje, że pandemia nie wpłynęła negatywnie na działalność platformy, a początkowo problemy organizacyjne w związku z pracą zdalną zostały szybko rozwiązane. Do teraz zdecydowana większość zespołu pracuje ze swoich domów i mieszkań.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na samym początku mieliśmy trochę kłopotów organizacyjnych w związku z pracą zdalną i wykonywaniem obowiązków zawodowych z domu. Na samo działanie giełdy to jednak nie wpłynęło, poradziliśmy sobie i dzisiaj wszyscy praktycznie pracujemy z domu lub ewentualnie hybrydowo. Z punktu widzenia samej działalności udało się to szybko ogarnąć i przeszliśmy to swobodną ręką – komentował Sylwester Suszek.

Giełda kryptowalutowa szacuje, że wzrost rejestracji klientów indywidualnych wyniósł około 15-20% w okresie pandemii w porównaniu do rezultatów z ubiegłego roku. Suszek jest zdania, że fala euforii związanej z nowymi rekordami bitcoina jest cały czas przed branżą, co pociągnie za sobą jeszcze większą aktywność i zakładanie nowych kont w zdecydowanie większej skali.

Dużego boomu jak w 2017 roku jeszcze nie odnotowujemy, widzimy jednak coraz większe zaangażowanie kryptowalutami. Musimy pamiętać, że próg 20 tysięcy dolarów nie został jeszcze przekroczony, a wzrost jest stosunkowo znikomy w stosunku do tego co działo się w 2017 roku, bo pamiętajmy, że rajd zaczynał się od 8 tysięcy dolarów i w dwa miesiące skończył się przy kwocie 20 tysięcy dolarów. Rejestracja jest troszeczkę zwiększona, jednak nie jest tak duża jak trzy lata temu. Zainteresowanie jest trochę swobodniejsze i bardziej racjonalne niż w 2017 roku – wyjaśniał prezes giełdy BitBay.

Co istotne dla Suszka, zmienia się profil klientów indywidualnych, którzy nie wchodzą na rynek już tylko i wyłącznie w celu poszukiwania szybkiego zysku nie mając pojęcia o kryptowalutach, tylko są o wiele bardziej świadomi i posiadają przynajmniej podstawową wiedzę inwestycyjną.

Klienci nie wchodzą na rynek już z samych reklam i z samego hype’u cenowego, ale są to już klienci, którzy wiedzę pozyskują korzystając z materiałów edukacyjnych i dopiero potem rozpoczynają swoje pierwsze kroki z inwestycjami – mówił założyciel BitBaya.

Zdecydowanie większe zainteresowanie widoczne jest natomiast z poziomu klientów instytucjonalnych, którzy chcą współpracować z BitBayem i angażować się w wymianę kryptowalut. – Widać natomiast rosnące zainteresowanie graczy instytucjonalnych, a firmy coraz chętniej pukają do nasz drzwi. Nie tylko do nas, ale również do innych giełd – dodawał Suszek.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here