Naga Markets

Bitcoin znowu powyżej 40 tys. dol. Kurs BTC nie był tak wysoki od miesiącaW trakcie sobotniej sesji bitcoin umacnia się o 5%, dodając do swojej wartości prawie 2 tys. dol. i powracając nad psychologiczny opór 40 tys. dol. Dla BTC jest to najwyższy poziom od 10 stycznia, czyli od niemal miesiąca. Ruch ma miejsce przy weekendowym, ograniczonym wolumenie, wpływa jednak na wyraźniejsze umocnienie popularnych altcoinów.

  • W momencie publikacji tego artykułu kurs BTC na giełdzie Bitstamp wynosił 40 230 dol. (maksima dzienne na 40 505 dol.)
  • Bitcoin powraca pod górne ograniczenie konsolidacji, a wybicie psychologicznego oporu zbliża go do ponownego testu historycznych szczytów (z ang. ATH)
  • Wśród 20 czołowych altcoinów najsilniej rosną natomiast Binance Coin (BNB) oraz Bitcoin Cash (BCH), które w przeciągu ostatnich 24 godzin dodają do swojej wartości kolejno26% i 10%.

Bitcoin pokonuje istotną barierę. Czy kurs BTC osiągnie nowe ATH?

W krótkim terminie poziomy 38 oraz 40 tys. dol. pozostają największymi przeszkodami dla przyszłych wzrostów bitcoina. Im dłużej kurs BTC utrzymuje się pod ważnymi oporami, tym większe staje się prawdopodobieństwo nagłej i dynamicznej wyprzedaży. Sobotnie wybicie strefy oporu jest więc ważnym krokiem do pokonania impasu z ostatnich trzech tygodni.Jednym z pozytywnych punktów danych on-chain, który zwiększa szanse na trwałe wybicie przez bitcoina poziomu 40 tys. dol. jest wzrost liczby bitcoinowych wielorybów, czyli posiadaczy ponad tysiąca BTC. Analitycy firmy Santiment stwierdzili, że wieloryby Bitcoin kontynuują akumulację pomimo wzrostu ceny aktywa, natomiast inwestorzy detaliczni realizują zyski. Może to być znak, że duży kapitał spodziewa się powrotu do aprecjacji.

Bitcoin pokonuje poziom 40 tys. dol. Źródło: Tradingview.com

Jak widać na powyższym wykresie, od początku 2021 roku bitcoin konsoliduje. Górną granicą ruchu bocznego jest strefa 40-42 tys. dol., gdzie wypada ATH, dolną natomiast strefa 30 tys. dol. połączona z lokalnymi minimami.

Popularny analityk podpisujący się pseudonimem PlanB napisał na Twitterze (240 tys. obserwujących), że teraz pora na test poziomu 50 tys. dol. Podobny cel wyznacza również dyrektor eToro bazując swoją projekcję na zakładach rynku opcji.

NED

Bitcoin krótkoterminowo bez wsparcia kupujących, długoterminowa nadal jednak w byczym trendzie

Guy Hirsch, dyrektor zarządzający na Stany Zjednoczone na platformie handlu społecznościowego eToro, powiedział, że trwa rotacja kapitału z bitcoina do zdecentralizowanych finansów i innych altcoinów. Rynek stał się ryzykowny, ponieważ tokeny związane z DeFi rosną o 30%-100% w ciągu jednego dnia. Apetyt na altcoiny, które są postrzegane jako zakłady o wyższym ryzyku i wyższym zwrocie, spowodował spowolnienie dynamiki wzrostowej kursu BTC.

Hirsch zauważył jednak, że długoterminowy sentyment jest nadal byczy. Wyjaśnił, że kurs BTC był przez jakiś czas utrzymywany w konsolidacji, co oznacza, że handlowano w ciasnym zakresie cenowym. To się zmieni, jeśli cena bitcoina utrzyma się nad poziomem 40 tys. dol., powiedział Hirsch, ponieważ spowoduje to gwałtowny wzrost zainteresowania BTC w krótkim okresie. Opierając się na danych z rynku opcji prognozuje, że jest dużo pozycji przy poziomach 52 oraz 56 tys. dol., w kierunku których BTC może zmierzać.

– Byłbym zaskoczony, gdyby bitcoin nie utrzymał się nad poziomem 40 tys. dol. Nie ma tak naprawdę żadnych poziomów wsparcia ustanowionych przy tej cenie, ponieważ handluje się tam tylko bardzo krótko. Jednak pozycjonowanie opcji może być dobrym miejscem do spojrzenia, gdy próbujemy znaleźć jakieś spostrzeżenia na temat tego, jak profesjonalni traderzy widzą przyszłość rynku BTC – mówił Guy Hirsch.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here