Naga MarketsBitcoin znowu kosztuje ponad 30 tys. zł! Kurs BTC najmocniejszy od miesiącaWzrosty w bieżącym tygodniu spowodowały, że Bitcoin ponownie pokonuje psychologiczną barierę 30 tysięcy złotych i testuje najwyższe poziomy od miesiąca (7 marca). Kurs BTC zyskuje w środę niemal 3%, na czym zyskują również największe altcoiny. Bitcoin SV oraz Bitcoin Cash rosną kolejno o 14% oraz 7,5% w oczekiwaniu na zaplanowane w tym tygodniu halvingi.

  • Środa przynosi kontynuację wzrostów na szerokim rynku kryptowalut
  • Bitcoin kosztuje ponownie ponad 30 tysięcy zł (7400 dolarów) i testuje najwyższe poziomy od miesiąca
  • Bitcoin SV (BSV) oraz Bitcoin Cash (BCH) czekają na halving, czyli podział nagrody (zmniejszenie o połowę) za wydobycie bloku
  • Kapitalizacja rynku kryptowalut wynosi 212,5 miliarda dolarów

Bitcoin powraca nad psychologiczny poziom 30 tysięcy złotych. Co dalej?

W momencie publikacji poniższego artykułu, na giełdzie BitBay za jednego Bitcoina płacono niemal 32 tysiące złotych, po wtorkowym wybiciu psychologicznego oporu oraz przetestowaniu miesięcznych maksimów. W tym momencie kolejny opór pokrywa się z dołkami z okresu zeszłorocznych wakacji i wypada na wysokości 36 tysięcy złotych:

Bitcoin powraca nad ważną strefę. Czy kurs BTC ma szansę na dalszą aprecjację? Źródło: BitBay
Bitcoin powraca nad ważną strefę. Czy kurs BTC ma szansę na dalszą aprecjację? Źródło: BitBay

W tym samym czasie na rynkach międzynarodowych Bitcoin umacnia się o około 3% i utrzymuje w okolicach poziomu 7400 dolarów, potwierdzając wybicie wsparcia na wysokości 7 tysięcy dolarów. W efekcie BTC/USD ponownie znajduje się w przedziale konsolidacji, która obowiązywała na wykresie pomiędzy listopadem 2019, a początkiem stycznia 2020 r.

Partnerem cyklu jest Orbex - Skorzystaj ze zniżki 50% na konta Premium i VIP Ultimate oferujące wąskie spready i niskie prowizje. Już teraz otwórz darmowy rachunek demonstracyjny! SPRAWDŹ NAS

Bitcoin SV i Bitcoin Cash silniej w górę w oczekiwaniu na halving

W trakcie środowej rynki czekają na halving sieci Bitcoin Cash, w ramach którego nagroda za blok zostanie zredukowana z 12,5 BCH do 6,25 BCH. Natomiast w przeciągu następnych dwóch dni dojdzie do podziału nagrody za wydobyty blok w przypadku Bitcoin SV (dokładnie taka sama redukcja). W oczekiwaniu na wydarzenie, BCH zyskuje w przeciągu ostatniej doby niemal 8% i testuje w środę najwyższe poziomy od ponad miesiąc oraz strefę oporu na wysokości 280 dolarów.

Na BSV widać jeszcze silniejsze ruchy wzrostowe, dzięki którym kryptowaluta umacnia się o 14%, wybija siatkę średnich ruchomych 50 oraz 200 EMA i testuje w środę poziom 220 dolarów, ostatni raz obserwowany 8 marca.

Źródło: Coin360.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here