Naga MarketsBitcoin, Trend wzrostowy na BTCCena Bitcoina wzrosła w trakcie poniedziałkowej sesji aż o 621 zł, co odpowiadało dokładnie 6,02%. To właśnie wskutek tej aprecjacji, notowania najstarszej z walut wirtualnych dotarły w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) jakim jest rejon 11 tys. USD. Wtorkowy poranek przynosi natomiast niewielkie, 1,58-procentowe spadki ceny BTC. Czy zatem to już koniec wzrostów?


Bitcoin wraca do wzrostów

Zdaniem Tomasza Rozmusa z giełdy Tokeneo, ta akumulacja może potrwać nieco dłużej i Bitcoinowi może jeszcze chwilę zająć zanim ponownie wyjdziemy gdzieś w okolice 12 tys. USD. Zauważa on jednak, że tą wczorajszą sesję możemy zaliczyć już do impulsu wzrostowego. Ustawienie tego rynku jest pro-wzrostowe.

– Żebyśmy mogli mówić tutaj o powrocie do wzrostów i ewentualnej próbie zaatakowania 14 tys. USD dobrze by było żeby pokonać szczyt świecy z poprzedniego tygodnia. Póki co możemy mieć taką fluktuację boczną, oczywiście z tendencją wzrostową – komentuje Tomasz Rozmus w porannym programie Crypto Flash.

Spoglądając na notowania BTC zauważymy, że wskutek trwających od 15 sierpnia br. wzrostów, rynek dotarł w okolice 11 tys. USD i mierzenia 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszego impulsu spadkowego, co poniekąd może determinować dzisiejszą reakcję podażową.

Jeżeli jednak obecnie testowana strefa zostanie trwale odrzucona, cena BTC mogłaby finalnie wrócić nawet w rejon 9400 USD.

W okolicy technicznego oporu i mierzenia 50% korekty Fibonacciego znajdują się także notowania Ethereum, którego cena odbiła niedawno od horyzontalnego wsparcia i linii tendencji wzrostowej. Jeżeli jednak obecnie testowany opór zostanie odrzucony, już wkrótce spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania tej strefy.

Dość podobnie wygląda również obecna sytuacja na notowaniach Litecoina, gdzie dostrzec możemy dziś reakcję podażową sygnalizującą potencjalne odrzucenie technicznego oporu w wysokości 78 USD. Jeżeli tak się stanie, cena LTC mogłaby osunąć się nawet w rejon 66-68 USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułCena złota i srebra w dół. Rośnie cena ropy naftowej, baryłka kosztuje 55,2$
Następny artykułPoranek z rynkami – Pary z euro, DAX oraz metale szlachetne 20.08.2019 [WIDEO]
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here