Naga MarketsBitcoin BTC coinMimo, że na przestrzeni ostatnich dni cena Bitcoina osunęła się o ponad 11 700 dolarów, to zdecydowana większość tych spadków została już odrobiona. Notowania BTC wzrosły bowiem w ciągu zaledwie trzech dni o blisko 10 tys. dolarów, zmniejszając tym samym zasięg wcześniejszych spadków z niemal 28 proc. do zaledwie 4,49 proc.

Cena BTC wzrosła w ciagu 72 godzin o blisko 10 tys. USD

Po trwających od połowy grudnia 2017 roku spadkach, od marca 2020 r. znów obserwujemy wzrost notowań Bitcoina. W tym czasie cena BTC podskoczyła o 38 150 dolarów, co stanowiło ponad 990 proc. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że za jednego Bitcoina zapłacić trzeba było w pewnym momencie aż 42 000 dolarów. Na przestrzeni ostatnich dni pojawiła się jednak całkiem silna reakcja podażowa, wskutek której cena BTC osunęła się o ponad 11 700 dolarów, co stanowiło niemal 28 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak informowaliśmy jednak już kilka dni temu, korekty rzędu 20 proc. nie są na notowaniach BTC niczym nadzwyczajnym. W samym tylko roku 2017 Bitcoin aż 10-krotnie zaliczał bowiem korekty w przedziale od 15 proc. do ponad 40 proc. nim osiągnął szczyt na poziomie 19 666 dolarów.

Licząc zaś od dołków z połowy marca 2020 r., notowania BTC zaliczyły podobnej wielkości korekty już 10-krotnie. Nie jest to więc niczym, co powinno kogokolwiek dziwić. Deprecjacją ta była jednak z pewnością bardziej spektakularna, gdyż nominalnie mówimy tu o spadkach wynoszącej ponad 11 700 USD. Pod względem procentowym nie jest to jednak coś, co w jakikolwiek sposób wykraczałoby poza standardowe odchylenia korekt na tym rynku.

Najniższy poziom w wysokości nieco ponad 30 tys. USD cena BTC osiągnęła w poniedziałek, 11 stycznia br. około godziny 17:00. Po dokładnie trzech dniach, w czwartek, również około godziny 17:00 za jednego Bitcoina zapłacić trzeba już natomiast ponad 40 tys. dolarów. Oznacza to, że wciągu zaledwie 72 godzin Bitcoin podrożał o blisko 10 tys. dolarów.

Jeżeli jego aprecjacja będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania bariery 42 tys. USD, bądź nawet ustanowienia nowego ATH powyżej tego poziomu.

Autor poleca również:

 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: co oznacza blik | biomed notowania | eur online | jsw giełda | notowanie dolara | mercator gpw |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWarren Buffet: Bitcoin to zwykły token, unikaj go! BTC po 40 tys. USD
Następny artykułAż 15 spółek odnotowało rekord notowań w czwartek. Akcje Milkiland zyskały ponad 26%!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here