Naga MarketsBitcoin znalazł ważne wsparcie, kryptowaluty odbijają w środęPo serii dynamicznych spadków z minionego weekendu bitcoin (BTC) znajduje wsparcie na wysokości poziomu 55 tys. dol., nad którym zamykał się przez trzy ostatnie sesje z rzędu i który utrzymuje również w środę. Pomimo korekty o 2,25% w trakcie obecnej sesji, na rynku kryptowalut widać ogólne odbicie i poprawę nastrojów. Ether (ETH) powraca nad poziom 2300 dol., Binance Coin (BNB) podchodzi niemal pod 600 dol., a łączna wartość rynku zwiększa się o 3,4% i ponownie zbliża do pułapu 2 bilionów dolarów.

  • W przeciągu ostatniej doby najsilniej zyskują ETH, BNB i XRP rosnąc kolejno o 9%, 18% oraz 11%
  • W czołówce ponownie wyróżnia się jedynie Dogecoin, który po Doge Day notuje korektę o kilkanaście procent i spada do poziomu 0,34 dol.
  • Analiza techniczna rynku BTC/USD pokazuje istotny sygnał zakupowy po stronie wskaźnika RSI

Bitcoin trzyma się wsparcia, altcoiny próbują odbicia w połowie tygodnia

Jak widać na poniższym wykresie, notowania bitcoina zatrzymywały swoje silne spadki z niedzieli wyraźnie nad poziomem 55 tys. dol., który od tego momentu pełni rolę ważnej strefy wsparcia blokującej mocniejszą deprecjację czwarty dzień z rzędu. Teoretycznie, gdyby poziom został jednak wybity, wtedy kolejnym naturalnym wsparciem wydaje się być strefa minimów z końca marca w okolicach 50 tys. dol.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z pewnością negatywną informacją dla bitcoina było pokonanie linii trendu wzrostowego, która łączyła wyższe dołki rysowane od stycznia bieżącego roku.

Bitcoin na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

Chwilowo powyżej poziomu 600 dol. w środę melduje się BNB, któremu brakowało niespełna 40 dol. do testu historycznych maksimów (ATH) ustanawianych 12-13 kwietnia. Wysoko utrzymuje się również druga pod względem kapitalizacji kryptowalutą ETH, która walczy obecnie z poziomem 2300 dol., poruszając się jedynie o kilka punktów procentowych poniżej swoich rekordowych wartości.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Wskaźnik RSI powinien wspierać bycze zapędy inwestorów na rynku BTC

Tymczasem w obrębie analizy technicznej, traderzy zwracają uwagę na jeden wskaźnik, który sygnalizuje zarówno solidne wsparcie na poziomie 52 tys. dol., jak i możliwość potencjalnego odbicia od lokalnych dołków.

Indeks siły relatywnej (RSI) wskazał, że niedzielny spadek podążał za wzorem sześciu poprzednich osunięć w trakcie trwania obecnej hossy bitcoina. W związku z tym, inwestorzy na wykresie dziennym BTC/USD powinni być świadkami odbicia i ponownych ruchów w kierunku nowych rekordów.

– Jak widzimy na wykresie mamy podwójne potwierdzenie, że ten dołek jest prawie na końcu: cena odbija się od głównego wsparcia, mamy również RSI na poziomie 0, co zdarzyło się tylko 6 razy od startu rynku byka i zawsze po tym następowało odbicie – komentował jeden z użytkowników portalu Tradingview.com

BTC/USD wraz ze wskaźnikiem RSI. Źródło: Tradingview.com

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin prognozy | eur/usd wykres | notowania kryptowalut | kurs dolara amerykańskiego | lotos cena akcji |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here