Naga MarketsBitcoiin spadaCena Bitcoina spadła w ostatnim czasie o ponad 15 tysięcy dolarów z ponad 58 350 USD do 43 000 USD, co stanowiło ponad 26 proc. Tak znaczna deprecjacją w ciągu zaledwie jednego tygodnia sprawiła, że część osób znów zaczęło wieszczyć kolejne pęknięcie bańki i koniec trwającej na tym rynku od niemal roku hossy. Analitycy City wskazali nawet, że Bitcoin znalazł się w “punkcie krytycznym” i może albo stać się preferowaną walutą w handlu międzynarodowym, albo stanąć w obliczu “spekulacyjnej implozji”.

  • Przed BTC wciąż stoi wiele ryzyk
  • Najstarsza z kryptowalut może jednak przebić się mainstreamu 
  • Cena BTC odbija na początku marca 

Bitcoin może przejść do głównego nurtu 

Analitycy Citi uważają, że dzięki takim firmom jak Tesla i Mastercard, Bitcoin może być na początku transformacji zmierzającej do przejścia do głównego nurtu. W ich ocenie, jeśli firmy i osoby prywatne uzyskają dostęp za pośrednictwem portfeli cyfrowych do planowanej przez bank centralny cyfrowej gotówki i tak zwanych stablecoinów, Bitcoin dzięki swojemu globalnemu zasięgowi, możliwości śledzenia i potencjałowi szybkich płatności może znacznie poszerzyć swoje zastosowanie w handlu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Równocześnie dostrzegają oni jednak, że istnieje wiele zagrożeń i przeszkód, które stoją na drodze do pełnej adpocji Bitcoina.

– Ważenie tych potencjalnych przeszkód przeciwko jego możliwościom prowadzi do wniosku, że Bitcoin znajduje się w punkcie krytycznym – napisali.

Spoglądając tymczasem na notowania BTC zauważymy, że o ile miniony tydzień niemal w całości upłynął pod dyktando niedźwiedzi, początek marca przyniósł zauważalną zwyżkę kursu najstarszej z walut wirtualnych, co rodzi optymizm nt. najbliższej przyszłości BTC.

Autor poleca również: 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs zlotowki | pgn akcje | bitcoin prognozy | notowania nasdaq 100 | s&p 500 wykres |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułProtektor rozpoczyna projekt “obuwie przyszłości”. Buty wspierane przez sztuczną inteligencję
Następny artykułMicroStrategy wydało kolejne 15 mln dol. na kupno 328 bitcoinów (BTC)
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here