Naga MarketsBitcoin znalazł się w portfelu 2,6 mln Brytyjczyków, podaje FCAJak wynika z nowych badań FCA, około 2,6 miliona brytyjskich konsumentów kupiło już kryptowaluty. Liczba ta oznacza wzrost o 1,1 miliona, odkąd FCA zakończyła w zeszłym roku poprzednie badanie dot. tego tematu. Z 1,9 miliona inwestorów, którzy posiadają bitcoiny, tokeny XRP Ripple lub ethery, połowa zainwestowała ponad 260 funtów.

  • Nowe badanie FCA dot. inwestorów, którzy weszli na rynek BTC i innych kryptowalut.
  • Okazuje się, że już ok. 2,6 mln Brytyjczyków ma kryptowaluty.

Bitcoiny w portfelach Brytyjczyjczyków

Z badania wynika też, że większość właścicieli kryptowalut ma niemałą wiedzę na temat cyfrowych walut; jest świadoma braku zapewnionej przez władze ochrony regulacyjnej i rozumie ryzyko związane ze zmiennością ceny.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dyrektor wykonawczy FCA ds. Strategii i konkurencji, Sheldon Mills, powiedział mediom, że “ten raport FCA ujawnia rosnącą popularność kryptowalut wśród populacji konsumentów w Wielkiej Brytanii i podkreśla znaczenie naszej pracy dla lepszego zrozumienia tego rynku i sposobu interakcji ludzi z tymi aktywami.”

Uwaga na kryptowaluty

FCA ostrzegało wcześniej, że kryptowaluty są wysoce niestabilne cenowo i ryzykowne. Wiele z nich nie jest obecnie regulowanych w Wielkiej Brytanii.

– Oznacza to, że przekazywanie, kupowanie i sprzedaż takich tokenów obecnie nie podlega naszym regulacjom, przez co klienci nie mogą składać skarg do rzecznika ds. finansowych, ani ubiegać się o ochronę w ramach programu rekompensat za usługi finansowe – dodano w komunikacie.

FCA współpracuje z rządem i Bankiem Anglii, jako część brytyjskiej grupy zadaniowej ds. kryptowalut, w celu “zrozumienia i usunięcia szkód wynikających z kryptowalut, zachęcając jednocześnie do innowacji będących w interesie konsumentów”.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here