Naga MarketsBitcoin znalazł się na ważnych poziomach dla wielorybów. 55-56 tys. dol. zapewni wsparcie BTC?Bitcoin w dniu 20 kwietnia chwilowo spada poniżej poziomu 54 tys. dol., podczas gdy wielorybie klastry cenowe sugerują, że kluczowe obszary dla BTC w krótkim terminie to 56 274 i 55 172 dol.

  • Mianem wielorybów określa się posiadaczy dużej ilości bitcoinów, którzy są w stanie sterować cenami BTC
  • Jak podaje Whalemap, spora liczba pozycji zakupowych wielorybów akumuluje się w strefie 56-55 tys. dol., stanowiącej krótkoterminowe wsparcie
  • Zejście poniżej otwiera drogę do spadków BTC/USD w kierunku 51 tys. dol.

Bitcoin whales akumulują, tworząc naturalne strefy wsparcia na wykresie

Rynek kryptowalut zaczął ponownie spadać po początkowym rajdzie ulgi w poniedziałek. Bitcoin osunął się z 57 400 dol. do poziomu poniżej 54 000 dol., jednak wspomniane poziomy wielorybiego wsparcia kolejny dzień z rzędu zatrzymują silniejszą deprecjację i pozwalają na odbicie w kierunku 56 tys. dol.

Te artykuły również Cię zainteresują
W najbliższym czasie kluczowym dla bitcoina będzie utrzymanie się nad poziomem 55 172 dol. i potwierdzenie go jako poziomu wsparcia. W przeciwnym razie istnieje ryzyko spadku w kierunku okrągłego poziomu 50 tys. dol.

Klastry wielorybów na rynku bitcoina. Źródło: Whalemap

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Dlaczego obszary wsparcia wielorybów są ważne?

Klastry wielorybów tworzą się, gdy wieloryby lub inwestorzy o wysokiej wartości netto kupują lub sprzedają znaczną ilość bitcoinów w określonym punkcie na wykresie.

Ponieważ wieloryby mają tendencję do kupowania BTC w obszarach, w których wcześniej dokonywały zakupów w celu obrony posiadanych pozycji, klastry są często istotnym wskaźnikiem silnych obszarów wsparcia.

Klastry wielorybów na rynku bitcoina. Źródło: Whalemap

Analitycy z Whalemap, platformy analizy danych, która śledzi aktywność wielorybów zauważyli, że na poziomie 58 tys. dol. znajduje się sporo wolumenu wielorybów.

W krótkim terminie, wartymi obserwacji są jednak poziomy zlokalizowane nieznacznie niżej, a mianowicie 56 274 i 55 172 dol.

– Dużo wolumenu portfela wielorybów zaobserwowano przy poziomie 58 tys. dol.. To powinien być obszar walki na rynku bitcoina. 56 274 i 55 172 są obecnie ważnymi wsparciami, które muszą być respektowane przed kontynuacją trendu wzrostowego – informowali analitycy Whalemap.

Jeżeli wsparć nie uda się utrzymać, wtedy kolejny klaster znajduje się na wysokości poziomu 51 tys. dol., a jego ewentualne wybicie oznaczałoby jeszcze silniejszej spadki.

Zarówno wieloryby jak i HODL-erzy odpowiedzialni za wyprzedaż

18 kwietnia cena bitcoina gwałtownie spadła z poziomu 60 tysięcy dolarów do prawie 50 tysięcy dolarów w najniższym punkcie dnia. Według analityków z Whalemap, sprzedawali nie tylko długoletni posiadacze, ale również wieloryby i inwestorzy o wysokiej wartości netto.

– Ponieważ Whalemap pozwala śledzić skąd pochodzą monety HOD-Lerów możemy potwierdzić, że BTC będące przedmiotem wczorajszej transakcji zostały pierwotnie zakupione po halvingu z 2020 roku. Sprawdzenie mapy odpływu wielorybów pokazuje, że monety poruszające się tego dnia były w rzeczywistości nie tylko udziałami HODL-erów, ale również wielorybów, ponieważ bańki znajdują się w tych samych lokalizacjach – komentował Whalemap.

W oparciu o ten trend trudno spekulować czy BTC w najbliższym czasie doczeka się większego rajdu i ponownie wznowi swój trend wzrostowy.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here