Naga MarketsW sobotę na łamach portalu Trading View, analitycy Comparic.pl analizowali dynamiczne spadki notowań Bitcoina, które w przeciągu weekendu osłabiły kryptowalutę o prawie tysiąc dolarów, spychając poniżej pułapu 2 tysięcy USD. W analizie doszukiwano się potencjalnej strefy wsparcia na wykresie H4, która okazała się realnie istotnym układem. Pytanie, co dalej?


Pin bar, korekta i krótkoterminowy opór

W miejscu strefy wsparcia opisywanej we wcześniejszej analizie (połączenie 2000.00 z 38,2% zniesienia Fibonacciego oraz historycznymi S/R) utworzył się pin bar zapewniający korektę o kilkaset USD. Cena na wykresie H4 zatrzymała się jednak pod 23,6% zniesienia Fibonacciego oraz minimami z 24 maja. Korektę wzrostową celnie prognozował również Arkadiusz Jóźwiak w weekendowym przeglądzie kryptowalut.

Notowania w tym momencie drugi raz podchodzą pod strefę co pozwala rozważyć dwa scenariusze wydające się najbardziej prawdopodobnymi:

  1. Sygnał sprzedażowy na H1 lub H4 i ponowny test poziomu wsparcia (pozycja krótka)
  2. Pokonanie krótkoterminowego oporu, re-test od góry na H1 lub H4 i ruch w kierunku historycznych maksimów (pozycja długa)
BTC/USD H4

Na wyższym interwale widać, że 23,6% Fibo odgrywa istotną rolę już 4 sesję z rządu, blokując silniejsze zapędy byków co do wzrostów (w połączeniu ze strefą 2300 USD).

W tym momencie nie pozostaje nic innego jak obserwować sytuację i reagować na zachowanie rynku – tylko na jego podstawie (a nie naszych założeń) jesteśmy w stanie podejmować zyskowne decyzje.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here