Naga MarketsBitcoin zmierza w kierunku 13 tys. dolarów, twierdzi Maksymilian Bączkowski. Kurs BTC w górę?Maksymilian Bączkowski, redaktor Comparic24.tv, utrzymuje swoje prognozy kryptowalutowe na najbliższe sesje i tygodnie sugerujące, że Bitcoin dotrze do poziomu 10 lub nawet 13 tysięcy dolarów, wcześniej jednak konsolidując na niższych poziomach w okolicach 9 tysięcy. W związku z tym kurs BTC powinien obecnie korygować do lokalnej strefy akumulacji, a dopiero później odbijać w kierunku psychologicznego dla wielu traderów pułapu.


Bitcoin „woła” poziom 10 tysięcy dolarów, gdzie jednak wejść w pozycję na BTC/USD?

Zdaniem Maksymiliana Bączkowskiego test poziomu 10 tysięcy dolarów na wykresie Bitcoina jest niemal przesądzony i powinien wkrótce nastąpić, warto jednak wybrać odpowiednie miejsce do wejścia w pozycję, które zagwarantuje najkorzystniejszy stosunek zysku do ryzyka. Takowym miałaby być strefa akumulacji wypadająca w okolicach 8,75-9 tys. USD, w kierunku której Bitcoin powinien korygować na przestrzeni bieżącego tygodnia.

– Korekta z obecnych poziomów, zejście w okolicy 9 tysięcy dolarów, akumulacja i wybicie w kierunku 10 tysięcy dolarów, to jak najbardziej realny scenariusz, a może za jakiś czas nawet 13 tysięcy. Należy to jednak rozegrać z głową, szczególnie że do drugiego celu jest nadal daleko, jednak pułap 10 mógłby zostać osiągnięty nawet do końca tygodnia – komentował na antenie Comparic24.tv redaktor Bączkowski.

Jak widać na poniższym wykresie BTC/USD, wtorkowa sesja przyniosła niemal sześcioprocentowe wzrosty, dzięki którym kurs Bitcoina podchodził w okolice 9400 dolarów, testując najwyższe poziomy od końca października i rozpalając oczekiwania inwestorów co do kontynuacji wzrostów. Jeżeli obecne wsparcie zostanie utrzymane to wspominany przez Bączkowskiego poziom 10 tysięcy dolarów wydaje się kolejny, naturalnym przystankiem czekającym na kupujących BTC.

Bitcoin najpierw w kierunku 9 tysięcy USD, a następnie odbicie do 10 lub nawet 13 tys. USD. Źródło: Tradingview.com


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułLepszy mocny zjazd niż powolne osuwanie
Następny artykułWall Street: Co-Diagnostics i spekulacyjna szansa wzrostów
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here