Naga MarketsNa przestrzeni ostatnich dni obserwowaliśmy znaczną aprecjację cen Bitcoina. Licząc od grudniowych dołków, jego cena wzrosła już o ponad 260%, w wyniku czego, w chwili obecnej za jedną “złotą monetę” zapłacić trzeba już ok 11 300 USD, co jest najwyższą wartością od marca 2018 roku. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że w sieci znów zaczęły pojawiać się śmiałe projekcje dot. przyszłej wyceny cyfrowego złota.


Bitcoin może wzrosnąć do 100 000 USD

Główny analityk w ThinkMarkets, Naeem Aslam prognozuje, że cena BTC wzrośnie podczas kolejnego rajdu byków między 60-100 tys. USD. Jego zdaniem główne punkty cenowe, na które należy teraz zwracać uwagę to 20.000 dolarów i 50.000 dolarów. Zwraca on także uwagę, że po osiągnięciu wyceny na poziomie 20 tys. USD publiczna dyskusja zmieni się z “konserwatywnych szacunków” do prognoz na poziomie 50 tys. USD. Przełamanie tego poziomu przesunie natomiast cenę docelową do 100 tys. USD.

Zobacz także: Bitcoin może osiągnąć 55 tys. USD w ciągu najbliższych 12 miesięcy

Aslam wskazał także na rosnący brakowi zaufania do rynku akcji, trwającą wojnę handlową między USA a Chinami oraz konflikt na Bliskim Wschodzie, które to w bezpośredni sposób przekładają się jego zdaniem na obecne, dynamiczne wzrosty cen Bitcoina i złota. Jego zdaniem to właśnie te czynniki są obecnie największą siłę napędową wzrostu tych aktywów.

Bitcoin jest rynkiem jak żaden inny

Optymizm dot. przyszłej wyceny BTC podziela także 72-letni Peter Brandt. Ten niezwykle doświadczony trader, który zasłynął z książki o spekulacji pt. “Dziennik profesjonalnego gracza giełdowego” wskazuje, że Bitcoin “dąży” do 100 000 USD.

– Bitcoin dąży do celu 100.000 dolarów. Bitcoin przeżywa swoją czwartą fazę paraboliczną sięgającą 2010 roku. Żaden inny rynek w moim 45-letnim okresie handlu nie stał się w ten sposób paraboliczny na wykresie logarytmicznym. Bitcoin jest rynkiem jak żaden inny – napisał Brandt na twitterze.

Ostatnie fazy “paraboliczne” Bitcoina spowodowały skok ceny do ponad 1000 dolarów pod koniec 2013 roku, a następnie do prawie 20 000 dolarów pod koniec 2017 roku. Paraboliczny ruch, w odniesieniu do handlu i rynków, oznacza, że oczekuje się gwałtownego wzrostu wartości aktywów.

Najbliższy opór już w rejonie 11 700 USD

Spoglądając na notowania najstarszej z walut wirtualnych zauważymy, że w wyniku ostatnich wzrostów cena BTC pokonała dwa techniczne oporu znajdujące się kolejno w okolicy 8 800 USD i 9 900 USD. W chwili obecnej za BTC zapłacić trzeba już ponad 11 300 USD i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania rejonu 11 700 USD. To właśnie tam znajduje się bowiem kolejny techniczny opór, w okolicy którego mogłaby pojawić się jakaś reakcja podażowa.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
 tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułForex: Kurs euro flirtuje z 1,14 USD, kurs dolara pozostaje słaby we wtorek
Następny artykułKurs dolara kosztuje 3,73 zł. Dokąd spadnie USD/PLN?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here