Naga Markets

BitcoinCena Bitcoina wzrosła na początku stycznia br. do poziomu 42 tysięcy dolarów, co było absolutnym rekordem. Oznaczało to, że najstarsza z walut wirtualnych podrożała od marca ubiegłego roku aż o ponad 990 proc. Po tak znacznej aprecjacji, prędzej czy później musiała się jednak pojawić jakaś korekta. Ta nie była jednak najpłytsza gdyż jej zasięg przekroczył 31 proc. Oznacza to, że między 8 a 22 stycznia br. cena BTC osunęła się o 13 200 dolarów. Od wczoraj znów obserwujemy jednak wzrosty. Czy zatem, jeszcze przed końcem stycznia Bitcoin wybije nowe ATH?

  • Bitcoin podrożał w piątek rano o niemal 4 800 dolarów
  • Cena BTC wzrosła w ciągu niespełna dwóch dni o niemal 9 100 dolarów, co stanowi ponad 31 proc.
  • BTC znów kosztuje ponad 38 tysięcy dolarów

Bitcoin podrożał w ciągu dwóch dni o ponad 9 tys. USD

Spoglądając na notowania najstarszej z kryptowalut zauważymy, że cena Bitcoina wzrosła dziś o poranku o niemal 4 800 dolarów, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od niespełna dwóch dni wzrostów do niemal 9 100 dolarów, co stanowi ponad 31 proc. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że w chwili pisania tego artykułu, za jednego Bitcoina zapłacić trzeba już ponad 38 tysięcy dolarów.To koniec shortów na Bitcoina

Znany, polski YouTuber ekonomiczny i doradca majątkowy Cezary Graf uważa, że to już koniec spadków na notowania BTC. W jego ocenie, w obecnych czasach ‘wskaźników’ dot. nastawienia rynku i potencjalnych trendów należy szukać na forach i grupach dyskusyjnych jak WallStreetBets, którego to społeczność doprowadziła do skokowego wręcz wzrostu notowań spółki GameStop, o czym więcej przeczytasz tutaj.

 

Warto w tym miejscu przypomnieć jednak, że zaledwie kilka dni temu nawoływał on do realizacji zysków z BTC wskazując, że w jego ocenie “kryptowaluty w pewnym momencie będą zgaszone jak kiep.” Czyżby nagle postanowił zmienić zdanie?

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułMZ: Dzienna liczba szczepień przeciw COVID-19: 84 315, nowych zakażeń: 6 144
Następny artykułKonsorcjum Unibepu ma umowę na drogę S19 na odcinku Ploski-Haćki za 305,4 mln zł
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here