Naga MarketsMoneta Bitcoin (BTC)Bitcoin w środę ma szansę dorównać najdłuższemu pasmu wzrostów z zeszłego roku. Inwestorzy twierdzą, że potencjalny szósty dzień wzrostów z rzędu został wywołany silnymi zakupami altcoinów oraz pozytywnymi informacjami napływającymi z rynku kryptowalut.


Bitcoina wspierają zakupy Ethereum i innych altcoinów

Najstarsza z kryptowalut od zeszłego tygodnia zyskała ponad 10%. Znajdujący się na drugim miejscu pod względem kapitalizacji rynkowej Ethereum umacniał się w tym samym okresie natomiast o 21%, a kryptowaluta Ripple o 9,5%. Sześć kolejnych dni zysków jest rzadkością dla Bitcoina, który ostatnio notował tak długą serię w lipcu zeszłego roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wejście głównego nurtu inwestorów w waluty kryptograficzne i jaśniejsza regulacja branży – oba powszechnie uznawane za prawdopodobne katalizatory zmian cen – nie miały jak na razie miejsca w bardziej znaczącej skali. Zdaniem analityków informacje dotyczące wprowadzania przez JP Morgan własnej cyfrowej monety pozytywnie wpłynęły na branżę i pozwoliły przyspieszyć obecne zakupy.

Mati Greenspan, analityk z eToro w Izraelu, jest zdania, że Bitcoinowi pomogły również wzmożone zakupu Ethereum, zwiększające momentum popytowe obserwowane na BTC. Przesunięcia cenowe pomiędzy kryptowalutami są silnie skorelowane, a wzrost ceny Ethereum w niedzielę poprzedził 7-procentowy zysk Bitcoina w poniedziałek.

“Musisz pomyśleć o inwestorze kryptograficznym przy biurku – widzi ruchy na całej planszy, a następnie kupuje swoje ulubione monety”, powiedział Greenspan. “Na szerokim rynku widać ogólny optymizm”


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Wzmożone zakupy inwestorów indywidualnych na największych giełdach

W przeciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin wolumeny handlowe na rynku kryptowalutowym znajdowały się na najwyższych poziomach w 2019 roku, osiągając dziesięciomiesięczne maksima. W przypadku największych giełd kryptowalutowych procentowa zmiana obrotów w ujęciu dobowym osiągała w kluczowym momencie od 55 do niemal 90% (mowa o takich firmach jak Binance, OKEx, czy też Huobi). Nagły skok wolumenów potwierdza również poniższy wykres – wartości osiągane w poniedziałek były jednymi z najwyższych w ostatnim czasie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here