whitebit

Bitcoin zmierza do 50 000 USD? Styczniowe spadki zostały już odrobioneBitcoin zakończył tydzień znaczącym wzrostem, przekraczając poziom 47 000 USD po raz pierwszy od czasu zatwierdzenia przez SEC funduszy ETF opartych na Bitcoinie typu spot. Największa kryptowaluta zniwelowała tym samym wszystkie styczniowe spadki, co świadczy o sile popytu. Czy jednak możliwe jest wkrótce osiągnięcie poziomu 50 000 USD?

  • Wzrost ceny Bitcoina można przypisać niedawnemu napływowi środków do funduszy ETF oraz perspektywie halvingu
  • Na rynku czeka około 175 milionów dolarów w Bitcoinach na sprzedaż między obecną ceną a poziomem 50 000 USD
  • Bitcoin odnotował wzrost o 10% w ciągu tego tygodnia, podczas gdy Ethereum jest na dobrej drodze do zyskania 9%
  • Więcej ciekawych i interesujących artykułów znajdziesz na Comparic.pl 

Bitcoin będzie miał problem z pokonaniem 50 000 USD? 

W piątek cena Bitcoina wzrosła o ponad 4,5%, osiągając poziom 47 412 USD. Jednak podczas sesji, BTC notowany był nawet powyżej 48 000 USD po raz pierwszy od 11 stycznia, kiedy to chwilowo osiągnął 49 058 USD na chwilę po wprowadzeniu na rynek Bitcoin spot ETF. Warto podkreślić, że nie licząc zamieszania wywołanego przez ETF-y, Bitcoin nie przekroczył poziomu 48 000 USD od marca 2022 roku.Styczniowe spadki były wywołane przez spadający wolumen handlu i stłumienie nastrojów na rynku. Inwestorzy obawiali się dużych odpływów z ETF-u Grayscale Bitcoin i głębszego cofnięcia ceny BTC.

Niemniej jednak, Bitcoin odnotował wzrost o 10% w ciągu tego tygodnia, podczas gdy Ethereum jest na dobrej drodze do zyskania 9%. Pozytywne nastroje utrzymują się również na rynku akcji, gdzie S&P 500 po raz pierwszy w historii zamkną sesję powyżej 5000 punktów.

Niedawną aprecjację ceny Bitcoina można przypisać niedawnemu napływowi środków do kasowych funduszy ETF, perspektywie halvingu tuż za rogiem, co zwykle napawa optymizmem inwestorów, ponieważ ceny często po tym gwałtownie rosną, a także ogólnej dynamiki rynku – powiedziała Sylvia Jablonski z Defiance ETFs.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Dalsza część artykułu pod filmem
W przeszłości istniała korelacja między Bitcoinem a akcjami technologicznymi. Niższe stopy procentowe, spadająca inflacja, wzrost zysków i indeksy takie jak S&P 500 osiągające przełomowe poziomy z pewnością poprawiają nastroje ryzyka dla tej klasy aktywów – dodała.

Keith Alan, dyrektor generalny i współzałożyciel Material Indicators, zwrócił uwagę na znaczący opór wynikający z płynności po stronie sprzedaży, znajdujący się tuż poniżej ostatnich maksimów dwuletnich oraz kluczowego poziomu 50 000 USD. Wskazuje on, że nowi uczestnicy rynku mogą napotkać znaczne przeszkody.

 

Analiza przeprowadzona przez Alana ujawniła, że na rynku czeka około 175 milionów dolarów w Bitcoinach na sprzedaż między obecną ceną a poziomem 50 000 USD. W kontraście, wsparcie na kupno wynosi tylko około 50 milionów dolarów aż do poziomu 43 000 USD.


TickmillPartnerem portalu Comparic.pl jest broker Tickmill  oferujący bezpośredni dostęp do szeregu instrumentów CFD, w tym walut, indeksów giełdowych, surowców, towarów, metali, obligacji, kryptowalut i akcji wielu czołowych firm z jednymi z najniższych spreadów na rynku i szybką realizacją zleceń.

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

Jednakże, Alan zaznaczył, że zamknięcie tygodnia powyżej 45 000 USD byłoby potwierdzeniem silnej pozycji byków. Taki rozwój wydarzeń mógłby zachęcić dużych inwestorów, zwanych często ‘wielorybami’, do podjęcia działań mających na celu dalsze napędzenie wzrostu rynku, co może umożliwić przełamanie poziomu 50 000 USD.

BTC/USD. Źródło: TradingView
BTC/USD. Źródło: TradingView

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy”


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
Zajmuje się rynkiem walut. Absolwent studiów ekonomicznych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Inwestor indywidualny specjalizujący się głownie w polskim rynku akcji. Zwolennik długoterminowych inwestycji opartych na analizie fundamentalnej. Członek Koła Naukowego Ekonomistów UMCS, współtwórca Podcastu Akademickiego. Prelegent ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych związanych z ekonomią i giełdą. Jego zainteresowania naukowe związane są z inwestycjami alternatywnymi, budowaniem zabezpieczenia emerytalnego oraz zarządzanie ryzykiem