Naga MarketsTim DraperTim Draper, inwestor i miliarder, oświadczył, że oczekuje, że Bitcoin (BTC) – w połączeniu z innymi technologiami – zmieni sposób działania rządów na całym świecie.

W poście opublikowanym 10 października Draper nazywa bitcoina „walutą początkową” i chwali jego decentralizację i bezgraniczną naturę, mówiąc, że wierzy, że BTC zjednoczy świat:

„Dzięki bitcoinowi i decentralizacji związanej z bitcoinem granice geograficzne stały się mniej istotne. Nie jesteśmy już na łasce dyktatorów i płatnych trolli, aby rozwijać światową gospodarkę. […] W perspektywie długoterminowej uważam, że jeśli chodzi o biznes i ekonomię, jesteśmy bardziej niż kiedykolwiek jednym światem.”

Bitcoin zmieni świat

Draper oskarża również tych, którzy odrzucają bitcoiny, o trzymanie się “plemienności” i powtarza przekonanie, że „plemię umiera”. Porównuje takie próby utrzymania władzy dot. waluty do “ryku” upadającego króla:

“Plemienność umiera. I podobnie jak ryk umierającego króla dżungli, słyszymy, jak przywódcy polityczni nadal próbują trzymać się władzy, którą kiedyś posiadali, gdy świat był jeszcze tylko plemienny.”

Bitcoinowa emerytura

Draper opisuje również ideę globalnej polisy ubezpieczenia zdrowotnego – która jest bardziej skuteczna i wydajniejsza niż obecne oferty – „gdzie składki są w bitcoinach, a roszczenia są rozliczane za pomocą inteligentnych umów i monitorowane przez sztuczną inteligencję”.

Wyjaśnia także swoją wizję emerytury, która nie zależy od decyzji przywódców politycznych, ale „jest po prostu formą stałego inteligentnego kontraktu”. Draper podsumowuje:

„Bitcoin przyniósł ze sobą kilka podstawowych technologii, które mogą przyspieszyć naszą transformację z planety plemiennej na globalną.”

Poglądy Drapera pachną literaturą science-fiction, ale może za kilka lat wcale nie będą czymś tak odrealnionym, jak dziś się nam wydaje. Mimo tego jego pomysły wzbudzają kontrowersje. By nie szukać długo, warto przypomnieć o inwestorze z rynku technologii Marku Cubanie, który niedawno powiedział, że chętniej posiadałby banany niż bitcoiny. To osobliwe porównanie, które jednak stawia go w pobliżu takich wrogów kryptowalut jak np. Warren Buffet, który nazwał jakiś czas temu główną cyfrową walutę trutką na szczury do kwadratu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here