Naga MarketsBitcoin: zmarł miliarder posiadający jeden z największych portfeli BTCCena bitcoina na przestrzeni mniej niż 10 lat zaliczyła nieprawdopodobny rajd wzrastając o setki tysięcy procent. To dało szansę na stworzenie gigantycznych fortun, a z takiej okazji skorzystał Mircea Popescu, który dzięki swoim inwestycjom w BTC stał się miliarderem. Rumuński inwestor posiadał jeden z największych portfeli bitcoina, jednak został niedawno znaleziony martwy u wybrzeży Kostaryki.

Bitcoin: zmarł jeden z pionierów branży kryptowalut

Mircea Popescu był jednym z pierwszych pionierów bitcoina. Jak wynika z szacunków, jego portfel oparty na najpopularniejszej kryptowalucie wart był ponad 1 mld dol. czyniąc go jednym z największych w historii krypto.W szczytowym momencie w połowie kwietnia, gdy 1 bitcoin wart był około 64 tys. dol., portfolio rumuńskiego inwestora w BTC mogło być warte nawet ponad 2 mld dol.

Popescu był założycielem giełdy MPEx, która powstała mniej więcej wtedy, gdy na rynku pojawił się także Coinbase Global, czyli w 2012 roku.

Zobacz również: Kurs euro do złotego EUR/PLN powyżej 4,50 zł, nieznacznie odbija dolar USD/PLN

Jak podał portal Teletica.com, ciało Popescu znalezione zostało 23 czerwca u wybrzeży Playa Hermosa w Garabito w prowincji Puntaneras. Przyczyną śmierci było prawdopodobnie utonięcie. Początkowo, ciało nie zostało właściwie zidentyfikowane, a ofiara została opisana jako 41-letni mężczyzna polskiego pochodzenia.

Trudno dziwić się takiej błędnej identyfikacji przez Kostarykańczyków, bowiem państwo to jest częstym miejscem imigracji bogatych Polaków – czy to na stałe, czy na letnie wakacje. Miejsce to jest popularnym kierunkiem podróży także dla innych mieszkańców Europy Środkowej.

Plus500

Inne strony internetowe określiły ofiarę utonięcia jako rumuńskiego biznesmena, co zasugerowało kręgom kryptowalutowym, że może chodzić o Mircea Popescu. Pogłoski o jego śmierci krążył w branży krypto już od pewnego czasu. Niestety, potwierdziły się.

Jak twierdzi Pete Rizzo w twitterowym wpisie, Mircea Popescu znany był ze swoich agresywnych wypowiedzi na forach internetowych. Po kliknięciu w poniższy odnośnik do Twittera, w sekcji komentarzy powinni Państwo znaleźć zbiór wypowiedzi Popescu.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania swig80 | akcje celon | Dolar nowozelandzki | kęty kurs | azoty akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here