Naga Marketsmax keiser
Max Keiser wieszczy nowe szczyty na Bitcoinie

Dolar amerykański zanotował najgorszy sierpień od pięciu lat i staje się tak słaby, że nawet Warren Buffett decyduje się na ograniczenie pozycji gotówkowych, co w krótkiej perspektywie powinno wypchnąć Bitcoina, złoto i srebro na historyczne maksima, uważa Max Keiser. Potwierdzeniem rezygnacji z dolara przez popularnego miliardera ma być fakt zainteresowania się spółką inwestującą w złoto oraz zakup spółek japońskich.

  • Max Keiser napisał na swoim Twitterze, że Warren Buffett rezygnuje z dolara przez jego malejący kurs
  • W krótkiej perspektywie czasu dolar ma przełamać kolejne ważne wsparcia i pogłębić dołki, co z kolei wypcha Bitcoina, złoto i srebro na historyczne maksima, dodawał
  • Buffett w ostatnim czasie zakupił akcje spółki Barrick Gold, a w Japonii nabył udziały w 5 spółach tradingowych
  • Wyrocznia z Omahy skończyła w tym tygodniu 90 lat

Max Keiser: Bitcoin zyska, Warren Buffett potwierdza, że dolar będzie słabnął

Ostatnie ruchy wykonywane przez Warrena Buffetta mają świadczyć, że ten spodziewa się dalszej deprecjacji dolara, w efekcie czego szuka okazji inwestycyjnych w innych miejscach. Keiser w swojej wypowiedzi odnosił się do ruchu Berkshire Hathaway, który nabył 5% udziału w pięciu największych domach tradingowych Kraju Kwitnącej Wiśni, na co przeznaczył 6 miliardów dolarów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Holding z Omaha ogłosił w niedzielę, że przejął pakiety akcji o wielkości 5% w 5 spółkach notowanych na giełdzie w Tokio: Mitsubishi, Mitsui, Itochu, Sumitomo i Marubeni. Łączna wartość japońskich aktywów należących do firmy Warrena Buffetta wynosi obecnie 6,3 miliardy dolarów – informował 31 sierpnia Piotr Klimont z Comparic.pl.

W zeszłym tygodniu Berkshire Hathaway nabywało natomiast udziały w spółce Barrick Gold, a nagłówki mediów ekonomicznych donosiły, że Warren Buffett zainteresował się złotem. Reprezentowany przez niego fundusz rzeczywiście nabył udziały w kopalni złota o wartości 600 milionów dolarów. Zdaniem ekspertów taki ruch ma pozwolić zabezpieczyć się przed wysoką inflacją i sugeruje, że złoto nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa.

Przenosiny Buffetta do Japoni razem z inwestycją w złoto potwierdzają, że wychodzi z dolara. Dolar amerykański traci, wkrótce przebije kluczowe wsparcie. Bitcoin, złoto i srebro rozrysują nowe historyczne maksima w krótkim terminie – pisał na Twitterze Max Keiser.

Decyzje podjęte przez Warrena Buffetta miały miejsce na kilka dni po tym jak Rezerwa Federalna (Fed) ogłosiła zmiany swojej polityki inflacyjnej. Dynamika wzrostu cen może przekroczyć zakładany roczny cel 2%, co bardzo silnie wpłynie na spadek wyceny dolara amerykańskiego. W poniedziałek wartość dolara pogłębia dotychczasowe minima i spada na ponad dwuletnie dołki.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here