Naga MarketsBitcoin, złoto i srebro w górę, jeśli Demokraci zdominują wybory w USA, mówi ekonomistaAnalityk kryptowalut i ekonomista Alex Krüger powiedział, że Bitcoin (BTC) „zarobi”, jeśli Demokraci zwyciężą w nadchodzących wyborach prezydenckich oraz do Kongresu. Krüger mówi również, że zwycięstwo Demokratów będzie korzystne dla złota, srebra i metali nieszlachetnych. Odbije się natomiast czkawką dla kursu dolara amerykańskiego i ropy naftowej.

  • Wygrana Demokratów przyczyniłaby się do wzrostu ryzykownych aktywów
  • Jeszcze ważniejszy od wyborów będzie pakiet bodźców fiskalnych
  • Zwycięstwo Trumpa umocni BTC tylko w krótkim terminie

Bitcoin zyska po wyborach prezydenckich w USA

Gdyby scenariusz Krügera się sprawdził, byłby to sprzeczny z normą statystyczną. Wybory prezydenckie zwykle nie są zbyt mocny czynnikiem wpływającym na siłę dolara amerykańskiego, chociaż generalnie dolar ma tendencję do umocnień po zwycięstwach Demokratów w wyborach prezydenckich, według badań przeprowadzonych przez Richarda Falkenhälla, starszego stratega walutowego w SEB Group.

Ze swojej strony, Krüger uważa również, że demokratyczne „wielkie porządki” byłyby pozytywnym bodźcem dla ryzykownych aktywów, do których zalicza kryptowaluty.

Zobacz też: Forex Tester. Najlepsze narzędzie do testów i symulacji?

Chociaż Krüger uważa, że ​​wynik wyborów prezydenckich będzie miał duży wpływ na sukces wspomnianych wcześniej aktywów, ​​przyjęcie drugiego pakietu bodźców finansowych  byłoby jeszcze ważniejszym czynnikiem. Określił to jako wydarzenie typu „kupuj plotki” dla ryzykownych aktywów, takich jak kryptowaluty.

Kryptoanalityk uważa, że ​​jeśli prezydent Donald Trump zostanie ponownie wybrany, może to mieć byczy wpływ krótkoterminowy na Bitcoina. Jeśli jednak wygra kandydat Demokratów, Joe Biden, będzie to prawdopodobnie dużo lepsze dla BTC w perspektywie średnio- i długoterminowej.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here