Naga MarketsBitcoin, złoto i srebro pomogą podczas kryzysu - uważa Robert KiyosakiBiznesmen i autor książki “Rich Dad Poor Dad”, Robert Kiyosaki, wielokrotnie wspominał o bitcoinie (BTC). Teraz ponownie wypowiedział się na temat kryptowaluty w czasie podcastu Anthony’ego Pompliano.

  • Kiyosaki popiera BTC, bo kryptowaluta jest spoza systemu.
  • Radzi, jak uniknąć inflacji.

„Powodem, dla którego popieram bitcoina, jest jeden – nie jesteś częścią systemu”, powiedział teraz Kiyosaki. „To rozdział rządu od moich pieniędzy” – dodał ze śmiechem.

Bitcoin a kryzys – ocenia Robery Kiyosaki

Kiyosaki odniósł się do bieżącego kryzysu gospodarczego w USA: „Fed nie jest bankiem, to kartel należący do najbogatszych ludzi na świecie”. Odniósł się tym samym do książki zatytułowanej “The Creature From Jekyll Island” i innej pozycji – “Grunch of Giants”. „Faceci, którzy są właścicielami Fedu, kontrolują świat”, dodał Kiyosaki.

„Pandemia jest prawdopodobnie prawdziwa”, powiedział Kiyosaki o koronawirusie. „Ale potem stajecie się tak zdesperowani, że weźmiecie [od rządu] pieniądze” – dodał, odnosząc się do różnych socjalnych wysiłków rządu USA. „To komunizm” – dodał.

Kiyosaki wskazał przy okazji złoto, srebro i bitcoiny jako sposoby na uniknięcie inflacji, którą wywołają politycy i cały nasz systemu, który obecnie boryka się z trudnościami. „Powodem jest to, że nie masz centralnego systemu bankowego – jesteś poza systemem” – powiedział. „Dlatego mówię, że złoto i srebro są pieniędzmi Boga, a bitcoin to pieniądze ludzi open source” – dodał.

Szarlatan czy geniusz?

Jego zdanie nt. BTC jest zgodne z tym, co mówi wielu ekspertów z rynku cyfrowych walut. Tyle że sam Kiyosaki jest jednak ogólnie bardzo kontrowersyjną postacią Zarzuca się mu, że jest oszustem. W sieci znajdziecie nawet video, w którym sugeruje się, że znany autor zmyślił wiele faktów ze swojej oficjalnej biografii.

Oczywiście to ostatnie nie umniejsza tego, że dość trzeźwo patrzy na obecny system finansowy. Można też zgodzić się z jego analizą, z której wynika, że BTC może okazać się lekarstwem na kryzys, z czym zgadza się np. Tim Draper, jeden z najsłynniejszych inwestorów z rynku venture capital.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here