Naga MarketsAuthor: Antana
Creative Commons Attribution License

Bitcoin pomimo zdecydowanego wzrostu popularności cały czas posiada problem wizerunkowy. W oczach wielu inwestorów jest odbierany mocno negatywnie – w niektórych przypadkach sam jest sobie winny. Mówimy w końcu o kryptowalucie, która w przeciągu niespełna pięciu lat z poziomu kilku centów osiągnęła wartość przekraczającą tysiąc dolarów by następnie spaść poniżej 500 USD.

Nie jest to pierwszy raz kiedy na kursie Bitcoina wystąpiły tak potężne wahania. W 2011 roku jego kurs zwiększył się z 30 centów do 32 dolarów i za chwilę ponownie osunął do zaledwie dwóch. Ludzie doskonale pamiętają takie spadki, gdyż głośno było opisywane one w nagłówkach gazet. Gdyby wirtualna waluta stopniowo wzrastała bez tak potężnych spadków to byłaby jedną z najlepszych inwestycji przynosząc zwrot w wysokości kilkuset procent każdego roku. Ludzie widząc takie wartości chcą dołączyć się do gry – nie chcą jednak narażać się na ogromną zmienność rynkową, zależy im na bezpiecznym Bitcoinie.

Według Bretta Stappera, prezesa Falcon Global Capital, ludzie angażują się w handel BTC gdyż widzieli dynamicznie wzrastające wykresy:

„Jeżeli jednak szukamy inwestycji oferującej pięciokrotne zwroty musimy pamiętać, że będzie obarczona sporym ryzykiem. Nie można tego porównywać do normalnej inwestycji. Co więcej w przypadku Bitcoina nie udało nam się poznać jeszcze wszystkich zagrożeń inwestycyjnych gdyż technologia cały czas ewoluuje.”

Wyróżnić możemy trzy obszary, które budzą najwięcej wątpliwości inwestorów i użytkowników BTC. Mowa tutaj o kradzieżach, nadmiernych regulacjach oraz usterkach technicznych. Ludzie po prostu boją się, że może powtórzyć się sytuacja z giełdą Mt. Gox gdzie w jednej chwili wyparowały warte miliony dolarów BTC.

Cytowany przed chwilą Strapper ma jednak rozwiązanie tego problemu. Wszystko za sprawą brytyjskiego przedsiębiorstwo Elliptic Vault, które oferuje usługę zimnego przechowywania Bitcoinów. Wirtualne pieniądze należące do klientów będą przechowywane na komputerach nieodłącznych do Internetu. Właściciele firmy twierdzą, że ich ofertą zainteresowanych jest już ponad 250 inwestorów i liczą, że uda im się zebrać Bitcoiny o wartości około 100 milionów dolarów do końca wakacji. Klienci otrzymują gwarancję, że cena ich Bitcoinów będzie utrzymywała się na takim samym poziomie – muszą jednak wykupić odpowiednie ubezpieczenie. Jego forma zależna jest już od samego konsumenta, jednak sama ekspozycja na ryzyko będzie zdecydowanie mniejsza niż w przypadku normalnego handlu na rynku BTC.

Elliptic w komunikacie prasowym stwierdza:

„Pokładamy ogromną nadzieję w rozwoju BTC i innych cyfrowych walutach. Spodziewamy się fundamentalnych zmian w sposobie myślenia otaczającego nas świata odnośnie sposoby używania pieniądza. Bitcoin przynosi prawdziwą rewolucję – a jak na razie dotknęliśmy tylko czubka góry lodowej potencjalnych zmian. Cyfrowe waluty posiadają ogromne potencjał i będą w stanie zmienić zasady działania obecnego handlu. Elliptic z dumą może zaprezentować jako jeden z pierwszych podmiotów innowacyjne usługi dopasowane do zapotrzebowań inwestorów BTC. Nasz pierwszy produkt – Elliptic Vault – jest tylko początkiem. Kolejne usługi pojawiać będą się w najbliższych miesiącach.”

Ubezpieczony, przechowywany w środowisku offline i znajdujący się na zabezpieczonym sprzęcie portfel kliencki wydaje się idealnym rozwiązaniem problemu niestabilności Bitcoina. Wątpliwość może budzić jedynie sposób i bezpieczeństwo transferu wirtualnych pieniędzy pomiędzy kontem klienckim a zabezpieczoną usługą ubezpieczyciela.

Za cryptocoinsnews.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here