Naga MarketsBitcoin: Zbliża się szok podaży BTC - twierdzi Skybridge CapitalTroy Gayeski, co-chief investment officer w Skybridge Capital przewiduje, że bitcoin doświadczy szoku podażowego podobnego do tego, który miał miejsce w w zeszłym roku, kiedy najstarsza kryptowaluta rozpoczynała hossę.

Długoterminowi HODLerzy skupują BTC?  

Gayeski w wywiadzie dla Bloomberga powiedział, że widzi sygnały na łańcuchu wskazujące, iż pewna grupa kupujących wróciła i skupuje BTC na dłuższy termin.— Kiedy patrzymy teraz na łańcuch, dane w zasadzie mówią nam, że wielu silnych hodlerów, którzy weszli na rynek pod koniec zeszłego roku ponownie akumuluje. To z kolei może oznaczać, że dojdzie do pewnego rodzaju szoku podażowego, bardzo podobnego do tego, który mieliśmy w październiku/listopadzie 2020 roku – uważa Gayeski.

— Będzie to [BTC] bardzo zmienny składnik aktywów. Ale nadal jest on bardzo nieskorelowany. Uważamy, że stosunek ryzyko-zysk jest teraz ponownie przekrzywiony w górę – dodał.

Podczas gdy Skybridge Capital jest długoterminowo byczo nastawiony do bitcoina, Gayeski dodał, że fundusz hedgingowy zmniejszył swoją pozycję we flagowej kryptowalucie przed załamaniem się rynków w maju.

Gayeski twierdzi, że po zmniejszeniu udziału w BTC, fundusz hedgingowy przeniósł część zysków na drugą co do wielkości kryptowalutę według kapitalizacji rynkowej – ethereum (ETH).

— Od tego czasu przenieśliśmy niewielką część kapitału do Ethereum. Uważamy, że rynek jest dość prosty, ponieważ: bitcoin będzie liderem rynku jako magazyn wartości, a ethereum, przynajmniej na razie, jest liderem na rynku pod względem wykorzystania w transakcjach. Tak więc mamy tam małą dywersyfikację. Podsumowując, mamy 9% wielkość pozycji – powiedział Gayeski.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Tymczasem, bitcoin nieznacznie traci w stosunku do dolara po przetestowaniu wczorajszych maksimów. Jak widać na wykresie dziennym BTC/USD powyżej, cena nadal porusza się w zakresie. Kluczowe wsparcie stanowi obszar w obrębie poziomu 30 000 USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: płatność blik co to | notowania pgnig | comarch akcje | bitcoin aktualności | ccc kurs | purple trading | dax index |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here