Naga MarketsBitcoin zbliża się do swojego rekordu. Ceny srebra w drugim tygodniu listopada wzrosły do 24 USDBitcoin dziś przed południem kosztuje blisko 66 tys. dolarów i zdaje się zbliżać do swojego rekordu, który został ustanowiony w rejonie 66,7 tys. dol. Tym samym potencjalna stopa zwrotu z rynku BTC/USD od początku roku sięga 125 proc. I choć wydaje się imponująca, to w porównaniu z rynkiem ETH/USD może być relatywnie niewielka.

Bitcoin kontynuuje wzrosty. Amerykańskie podstawy do optymizmu na rynku kryptowalut

Od stycznia 2021 notowania ETH/USD wzrosły bowiem o ponad 500 proc. Tymczasem dopiero za ostatni kwartał zwyżki wydają się podobne, gdyż bitcoin wzrósł o ok. 49 proc., a ethereum o 51 proc.Wydaje się, że kryptowalutom może pomagać dość dobry sentyment ze strony inwestorów instytucjonalnych, którzy dobrze przyjmują wprowadzane ETF-y powiązane z bitcoinem, ale również spekuluje się o amerykańskim ETF-ie na ETH. SEC do końca roku może podjąć decyzję, co dalej z instrumentami dającymi szeroki dostęp kapitałowi z Wall Street do kryptoatywów.

Co więcej, kilku burmistrzów miast w USA, w tym Nowego Jorku i Miami, zadeklarowało chęć otrzymywania wynagrodzenia w bitcoinie, co może korzystnie wpływać na proces adopcji BTC w realnej gospodarce i realnym świecie. Kapitalizacja całego rynku kryptowalut zbliża się do 3 bilionów dolarów.

Banki centralne zwlekają, zyskuje srebro

Ceny srebra w drugim tygodniu listopada wzrosły do 24 USD. Wydaje się, że niższe rentowności obligacji podsyciły apetyt na m.in. metale szlachetne, gdy główne banki centralne na świecie nie zdecydowały się na podnoszenie stóp procentowych.

Rentowność obligacji 10-letnich w USA spadła poniżej 1,5 proc., czyli poziomu niewidzianego od ponad miesiąca, gdy Rezerwa Federalna ogłosiła rozpoczęcie ograniczania programu skupu aktywów, podkreślając przy tym, że podwyżki stóp będą wymagały czasu.

Bank Anglii postanowił pozostawić stopy procentowe i program luzowania ilościowego na niezmienionym poziomie, wbrew oczekiwaniom, że będzie pierwszym dużym bankiem centralnym, który podniesie stopy procentowe.

Prezes EBC Christine Lagarde również odrzuciła nadzieje na podwyżkę stóp, stwierdzając, że podwyżka stóp procentowych w 2022 r. będzie bardzo mało prawdopodobna.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: złotowka | pge kurs akcji | celon akcje kupno | kurs lotos | akcje lotos | datawalk kurs | nasdaq akcje |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here