Naga Markets

Bitcoin zbliża się do swojego 10-letniego rekordu. Dobre wieści również dla EthereumBitcoin – największa na świecie kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej – jest o jeden dzień od wyrównania swojej historycznej 15-dniowej passy sesji zakończonych wzrostami. Obecny ruch cenowy sugeruje, że jest to bardzo prawdopodobne.

Bitcion kontynuuje wzrosty. Liczba portfelów Ethereum wciąż rośnie

W listopadzie 2013 roku Bitcoin odnotował serię 15 wzrostowych sesji z rzędu – była to zarazem najdłuższa taka passa w historii cyfrowego aktywa. W tej chwili BTC odnotował 14 rosnących sesji z rzędu, wyznaczając jednocześnie czteromiesięczne maksima i przebijając poziom 21 tys. dol.

Co więcej, zakończenie jutrzejszej sesji powyżej punktu odniesienia ustanowi nowy historyczny rekord z 16-dniową zwycięską passą. Warto zatem przyglądać się kryptowalucie pod koniec bieżącego tygodnia.

Dobre wiadomości dotarły również do zwolenników Ethereum – liczba portfeli ETH zbliża się bowiem do okrągłej bariery 100 milionów. W dniu 16 stycznia firma analityczna Glassnode zajmująca się kryptowalutami stwierdziła, że liczba adresów  ETH osiągnęła rekordowy poziom prawie 92,5 miliona.


Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Marketes. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

Bossa

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Od 2019 roku liczba ta wzrasta o mniej więcej 20 milionów rocznie. Jeśli to tempo się utrzyma, prawdopodobnie liczba niezerowych portfeli ETH może przekroczyć poziom 100 milionów w okolicach drugiego kwartału 2023 roku.

Kolejna pozytywną statystyką dla Ethereum jest liczba walidatorów – podmiotów odpowiedzialnych za zatwierdzanie transakcji dokonywanych na blockchainie, która wciąż rośnie. Według danych BeaconScan, 12 stycznia liczba walidatorów ETH przekroczyła granicę na poziomie pół miliona.

Jest to związane z tym, że hard fork Shanghai zaplanowany na marzec pozwoliłby – między innymi – walidatorom na ostateczną wypłatę swoich stakowanych ETH, które zostały użyte w walidacji sieci.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułGiełda Binance autoryzowana w Polsce. Migracja rachunków do Binance Poland sp. z o.o.
Następny artykułByki z coraz większymi problemami!
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.