Naga Marketsmonety BitcoinNotowania najstarszej i największej z kryptowalut zatrzymały się w tym tygodniu pod poziomem 8 tysięcy dolarów i w środę ponownie otwierają się poniżej. Bitcoin zdaniem ekspertów ma jednak szansę powrotu do wzrostu, wyhamowując chwilowo przed dalszą aprecjacją. Więcej na ten temat w porannym programie Tomasza Rozmusa, Crypto Flash. Sprawdź co działo się na rynku kryptowalut w ostatnich godzinach.


Bitcoin świetnym aktywem inwestycyjnym, twierdzą bracia Winklevoss

Prominentni inwestorzy kryptowalutowi oraz współzałożyciele giełdy Gemini, Cameron oraz Tyler Winklevoss twierdzą, że jesteśmy obecnie świadkami budowania przyszłości pieniądza i przyglądanie się sytuacji z boku jest „szalone”. Zamiast tego rekomendują zakup Bitcoina lub innych kryptowalut.

Obecna sytuacja cenowa może jednak nie zachęcać. Na luksemburskiej giełdzie Bitstamp kurs BTC chwilowo osuwał się do 6200 dolarów w zeszłym tygodniu, a w tym nie potrafi pokonać okrągłego pułapu 8 tysięcy dolarów. Presja zakupowa wyraźnie zahamowała, ma to być jednak rzekomo chwilowe zatrzymanie przed dalszą aprecjacją:

wykres Bitcoin 22 maja 2019
Bitcoin na wykresie dziennym do dolara. Kurs BTC D1, Tradingview

Więcej na ten temat w porannym programie Crypto Flash prowadzonym przez Tomasza Rozmusa. Oprócz tego poruszono w nim następujące kwestie:

  • Bitcoin – zatrzymanie przed kolejnymi wzrostami
  • Amerykański kongresmen chwali Bitcoina
  • Koniec z podróbkami? Przemysł tekstylny ma na to sposób
  • Ministerstwo Cyfryzacji robi ukłon w kierunku blockchaina
  • Kraken pozyskał 6.5 mln usd

Bitcoin zagrożeniem dla dolara. USD zmierza do samozagłady?

Amerykański polityk i były kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych, Ron Paul, wielokrotnie zabierał głos w sprawie kryptowalut. Tym razem stwierdzał, że „dolar zmierza do samozagłady” i zostanie zastąpiony przez Bitcoina lub inne cyfrowe aktywa.

Ron Paul został zapytany, czy nie jest jeszcze za wcześnie, by mówić o oddzieleniu BTC od rynków tradycyjnych. A jego odpowiedź brzmi:

“Tak, myślę, że jest za wcześnie, by to powiedzieć. Nie sądzę, żeby ktokolwiek to wiedział. 
Trudno powiedzieć, ale jest oczywiście wystarczająco dużo zaufania do bitcoina, aby ludzie mogli pójść i go kupić. Jednak czy masz milion, czy tylko 15 kupujących? To może być bardzo ważne.”tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here