Naga MarketsTrend wzrostowy na BTCNotowania najstarszej kryptowaluty trzecią sesję z rzędu nie wykazują większej zmienności, trzymając się kurczowo nad poziomem 3800 dolarów. Warto przypomnieć, że w niedzielę Bitcoin tracił najsilniej od pierwszej połowy stycznia, po nieudanej próbie wybicia okrągłego poziomu 4 tysięcy dolarów. W trakcie środowej sesji BTC zyskuje w stosunku do dolara 0,40%.


Co dalej? Bitcoin utrzymuje się nad konsolidacją i średnią ruchomą

Kurs BTC zatrzymał się nad poziomem 3,8 tys. dolarów, który dodatkowo wspiera 50-okresowa średnia ruchoma oraz górne ograniczenie konsolidacji wybijanej w połowie lutego. Wspomniany ruch boczny trzymał cenę w ryzach nieprzerwanie przez kilkadziesiąt dni, co było najdłuższym okresem stagnacji Bitcoina od października. W tym momencie konsolidacja przeniosła się o kilkaset dolarów wyżej i cena „utknęła” pomiędzy wspomnianym 3800 dolarów oraz 4200 dolarów:

kurs Bitcoina 27 lutego
Kurs Bitcoina konsoliduje po nieudanej próbie rozrysowania nowych maksimów. Źródło: Tradingview.com

Analitycy w tym momencie zadają sobie pytanie jak długo kurs BTC wytrzyma na obecnych poziomach. Dla jednych poruszanie się nad strefą wsparć jest pozytywną informacją sugerującą możliwość odbicia, inni w kolejnych dniach stagnacji dopatrują się jedynie braku zdecydowania, który zazwyczaj przechyla szalę na korzyść sprzedających.

Brak zmienności Bitcoina powoduje, że na rynku altcoinów również nie widać silniejszych ruchów. Sytuacja jest mieszana, a najsilniejsze ruchy prezentują BSV (tracący niemal 2,5%) oraz ETH (zyskujący ponad 1,30%):

Mapa krypto 27 lutego
Źródło: Coin360.com

Więcej na temat aktualnego kursu Bitcoina oraz innych, najpopularniejszych kryptowalut w najnowszej analizie wideo Arkadiusza Jóźwiaka z Comparic.pl:

“Słabe ręce” oddają swoje Bitcoiny dużym graczom w trakcie bessy?

Bessa na rynku kryptowalut trwa już 14 miesięcy. Ostatnie dni dały bykom odetchnąć i nacieszyć się kontrofensywą, która jednak załamała się w niedzielę. Spadki pozwalały jednak najbogatszym właścicielom BTC i BCH na przechwytywanie tańszych coinów od zniechęconych inwestorów. Patrząc na listę 100 najbogatszych adresów obu e-monet można zauważyć, że portfele tzw. “wielorybów” stały się jeszcze bardziej rozepchane. Ostatnie dwa miesiące “grubasy” spędziły na kupowaniu kryptowalut.

Obecnie 100 najbogatszych adresów zawiera od 10 000 do 1 000 000 BTC. Od 17 grudnia 2018 r. do 25 lutego 2019 r. pięć największych portfeli należących do giełd zwiększyło się o 2 879 BTC (10,8 mln USD).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here