Naga MarketsPo poniedziałkowym umocnieniu o ponad 11% (1100 dol.), notowania Bitcoina rozrysowały lokalne wsparcie na wysokości pułapu 11 tys. dol., który powinien wspierać byki przed próbą rozrysowania kolejnego odbicia. Po jednej z najaktywniejszych sesji od pierwszej połowy maja, zmienność na rynku BTC znowu zaczyna się uspokajać i w czwartkowy poranek kurs kryptowaluty osuwał się o niespełna 1%. W ujęciu wydarzeń z ostatnich dni liderem wzrostów pozostaje natomiast Litecoin oraz Ethereum, które w skali ostatniego tygodnia zyskiwały ponad 21%.

  • W czwartek na rynku kryptowalut dominują spadki i to właśnie LTC i ETH osuwają się najsilniej
  • Czołowe cyfrowe aktywa podążały w ślad za Bitcoinem, testując co najmniej czteromiesięczne szczyty i podobnie jak BTC znalazły się obecnie w płytkiej fazie korekcyjnej
  • Dzięki ostatnim wzrostom, łączna kapitalizacja rynku kryptowalut pokonała poziom 320 miliardów dol. i znalazła się na poziomach obserwowanych ostatni raz ponad rok temu

Bitcoin wybija trwającą od kwietnia konsolidację, kurs BTC najwyżej od niemal roku

Notowania Bitcoina testowały w tym tygodniu poziomy powyżej 11,4 tys. dol., ostatni raz obserwowane w sierpniu 2019 r. Kurs BTC zostawia za sobą konsolidację mieszczącą się w przedziale dwóch tysięcy dolarów, która obowiązywała od końcówki kwietnia. Jak widać na poniższym wykresie, najstarsza z kryptowalut wybijała bardzo ważną strefę oporu, blokującą aprecjację od września ubiegłego roku:

Bitcoin wchodzi w nowe zakresy cenowe. Ruch w kierunku maksimów z sierpnia 2019 możliwy? Źródło: Tradingview.com

Jeżeli wybity opór zadziała obecnie jako wsparcie (razem z pomocą powinien przyjść również okrągły pułap 11 tys. dol.), wtedy kurs BTC może budować bazę do dalszej aprecjacji. W tym momencie docelowym poziomem wydają się być zeszłoroczne maksima z sierpnia tuż pod poziomem 12 tys. dol.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Litecoin i Ethereum napędzane przez wzrosty Bitcoina

Dynamiczna aprecjacja BTC pod koniec lipca przełożyła się – jak to zwykle bywa – na umocnienie większości aktywów rynku kryptowalutowego. Jednym z najsilniej zyskujących w przeciągu ostatnich siedmiu dni są tokeny sieci Litecoin oraz Ethereum: LTC i ETH, które umacniają się o ponad 21%.

Co prawda czwartkowa sesja w przypadku Litecoina przynosi korektę spadkową o niemal 1,5%, to kurs LTC utrzymuje się powyżej poziomu 54 dolarów, ostatni raz znajdując się tak wysoko na początku marca. Kryptowaluta pokonała więc skutecznie 200-okresową średnią ruchomą i wybiła kilkumiesięczną konsolidację.

Litecoin i Ethereum silniej w górę w przeciągu ostatniego tygodnia. Źródło: Tradingview.com

Z kolei kryptowaluta ETH testowała najwyższe poziomy od czerwca ubiegłego roku, wybijając psychologiczny opór 300 dolarów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here