Naga MarketsBitcoin zatrzymał rajd, Binance Coin i Litecoin rosną dalej, Ethereum z rekordemPo poniedziałkowym wzroście o niemal 20% i wtorkowym wybiciu poziomu 48 tys. dol., bitcoin wczoraj zamykał się ostatecznie ze skromnym zyskiem, a dzisiaj wymazuje część wzrostów. Rolę lokalnego oporu pełni obecnie poziom przedwczorajszych maksimów w okolicach 46,7 tys. dol. Wybrane altcoiny jednak kontynuują wzrosty również w środę, a wśród nich wyróżniają się między innymi Biance Coin (BNB) oraz Litecoin (LTC). Ether (ETH) natomiast nieznacznie pogłębia historyczne maksima.

  • Kryptowaluta giełdy Binance w przeciągu ostatniej doby rośnie o niemal 39% i testuje poziomy nad 129 dol.
  • Litecoin dodaje do swojej wartości prawie 10% w tym czasie i pokonuje pułap 190 dol.
  • Cały czas zwiększa się też łączna kapitalizacja rynku, która obecnie przekracza 1,378 bln dol.

Bitcoin wyhamowuje, od początku lutego rośnie jednak o 30%

W trakcie poniedziałkowej sesji notowania bitcoina stabilizują się nad poziomem 46 tys. dol., wyhamowując gwałtowny rajd wzrostowy, który na początku tygodnia zapoczątkowała Tesla, producent elektrycznych samochodów. Spółka Elona Muska poinformowała, że dokonała zakupu BTC o wartości 1,5 mld dol. i że rozważa wprowadzenie płatności kryptowalutowych za swoje produkty w przyszłości. Wywołało to najsilniejszy jednodniowy wzrost bitcoina od trzech lat.

Te artykuły również Cię zainteresują
Chociaż sytuacja się uspokaja, to na rynku wciąć trwa ożywiona debata, czy ruch ze strony Tesli spowoduje, że inne publicznie notowane na Wall Street firmy również zdecydują się zdywersyfikować swoje portfolio i inwestować nadwyżki kapitałowe w kryptowaluty.

Bitcoin po wybiciu poziomu 48 tys. dol. nieznacznie cofa i stabilizuje się. Źródło: Tradingview.com

Inwestycja Tesli stanowi około 8% jej ostatnich rezerw gotówkowych, ale to kropla w morzu w porównaniu z zasobami amerykańskich korporacji blue-chip. Zakup jest wart zaledwie 0,05% z 2,79 bln dolarów gotówki i ekwiwalentów gotówkowych w bilansach członków S&P 500, według danych Bloomberga.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Binance Coin nie chce się zatrzymać, Litecoin również mocno w górę

Pomimo uspokojenia na rynku bitcoina, część altcoinów nadal mocno rośnie w połowie tygodnia. Po wtorkowym wzroście o ponad 34%, w środę o kolejne 20% rośnie Binance Coin (BNB), testując poziom 135 dol. i ustanawiając nowe, historyczne maksima.

Bardzo dobrze radzi sobie również Litecoin (LTC), czyli druga najstarsza w historii kryptowaluta, której wartość we wtorek rosła o 8,5%, a dzisiaj zwiększa się o następne 5%. Test poziom 194,5 dol. spowodował, że LTC jest najdroższy od prawie trzech lat.

Nowe historyczne maksima (ATH) ustanowił również ether, pogłębiając o dwa dolary szczyty z wtorku i testując poziomu 1827,14 dol. Kryptowaluta ETH wspierana jest przez kontrakty futures, który od momentu swojego debitu 8 lutego cały czas rosną ustanawiając jak na razie rekordowy szczyt na wysokości 1858,75 dol., zapewniając premię w stosunku do rynku kasowego.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: euro/usd | forum gieldowe | kryptowaluty | kurs akcji lotos | nasdaq notowanie |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here